banner804

banner766

Son Dakika

Günay: Eskişehir sağlık üssü olacak

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Mahmudiye Atlı Terapi Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine katıldı. Günay, buradaki konuşmasında "Doğaya dönmek, öze dönmek bu olsa gerek. Eskişehir sağlık üssü, turizm üssü olacak diyoruz" dedi.

Mahmudiye 11.07.2018, 12:30 11.07.2018, 22:50
Günay: Eskişehir sağlık üssü olacak

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Mahmudiye Atlı Terapi Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine katıldı. Prof. Dr. Günay törende, "Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansınca desteklenen “Mahmudiye Atlı Terapi Merkezi “ de bu kapsamda ülkemizde ilk faaliyete geçen merkezlerden birisi. Sayın Bakanımız Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı beyin destekleriyle tamamlanan Mahmudiye Atlı Terapi merkezi 2016 yılında pilot uygulamalar ile çalışmalarına başlamıştır. 2500 yılık bir yöntem olan ve atla tedavi olarak bilinen "hipoterapi’’ belirli hasta gruplarında fonksiyonel açıdan iyileşme ve gelişme sağlamak amacıyla ana tedaviyi destekleyici olarak atın hareketlerinden yararlanan bir tedavi yöntemi olup dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde uygulanmaktadır. Bugün bu merkezimizde ilk defa Sağlık Bakanlığı bünyesinde atla terapinin hangi hastalıklarda ve hasta gruplarında uygulanabileceğine karar veren sağlık lisansiyerleri; Fizik Tedavi Uzmanları, Tıp Doktorları, Fizyoterapistler, Psikologlar, Psikiyatristler, Hemşireler vb. meslek gruplarında görev yapan sağlık çalışanları eğitim aldılar ve burada sertifikalarını alıyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum. BEBKA destek programı kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Esk. Osmangazi Üniversitesi’ne de bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

'DOĞAYA DÖNMEK BU OLSA GEREK': Prof. Dr. Günay konuşmasına, "Doğaya dönmek, öze dönmek bu olsa gerek. Eskişehir sağlık üssü, turizm üssü olacak diyoruz. Yenilikçi bakış açısıyla oluşturulmuş bu merkez Eskişehir için çok değerli. Türkiye’de ikinci olan bu tesis yine Eskişehir’e yakışır bir örnek oluşturuyor" dedi.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 04:20
Güneş 05:57
Öğle 13:08
İkindi 16:58
Akşam 20:10
Yatsı 21:40
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@