Bülent Maşaoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Eskişehirli hemşerilerim, şehrimize hizmet edebilmek için ‘Her şeyden önce Türkiye’ diyerek girmiş olduğumuz demokrasi yarışında şahsıma ve partime vermiş olduğunuz destek hedefimize ulaşmak için yeterli olmasa da her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Propaganda sürecinde ve oy kullanma ve sayım sürecinde Eskişehirlilik nezaketinden ödün vermeyen tüm hemşehrilerime, basın mensuplarına, propaganda süresince bizlerle birlikte olan teşkilat mensuplarıma, sandık kurulu üyelerimize ve müşahitlerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Özellikle bu süreçte desteklerini hep üzerimde hissettiğim başta il başkanım olmak üzere teşkilatımızın her kademesinde görev alan ülküdaşlarıma; milletvekili adayı dostlarıma, kardeşlerime; ülküdaşlık hukukunu her şeyin üzerinde tutan kadirşinas ülkücü ağabeylerime, kardeşlerime; beklentisiz bir şekilde en az bizim kadar yorulan kıymetli hanımefendilere, beyefendilere; Ülkü Ocaklarımızın yiğit bozkurtlarına ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim.

Reuters duyurdu: Yeni kabinenin üç ismi kesinleşti Reuters duyurdu: Yeni kabinenin üç ismi kesinleşti

Bu noktada adaylık sürecimizde dile getirdiğimiz Eskişehir milletvekillerinin ayda en bir kez bir araya gelmesi çağrısını bugün de yineliyorum. Artık siyasi mücadele bitmiş Eskişehir'e hizmet mücadelesi başlamıştır. Eskişehir'e hizmet için de 6 milletvekilimizin de bir ve beraber olması gerekmektedir.

Ayrıca başta Eskişehirspor olmak üzere seçim sürecinde şehrimize milletvekilleri tarafından verilen sözlerin takipçisi olarak, bu uğurda yapılacak her türlü çalışmada destek olmaya hazır olduğumu da belirtmek isterim.

Milletvekili seçim sonuçlarının kentimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor, tüm Eskişehir halkına selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum”