MEB'den 2. sınıf ile 12. sınıf için karar verildi. Tüm velileri ilgilendiren kararı Milli Eğitimin Bakanı Mahmut Özer duyurdu. 2. sınıf ile 12. sınıfları kapsayacak olan karar Milli Eğitimi Bakanı Mahmut Özer tarafından duyuruldu.

Nisan ayında ara tatil, ardından Ramazan Bayramı derken 18 milyon öğrenci ve öğretmen için beklenen yaz tatili geldi çattı. Şimdilerde tatil hazırlığı planı yapan öğrenci ve öğretmenler için Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den de açıklama geldi. 

Tüm öğrenciler merakla yaz tatilini beklerken MEB'den 2. ve 12. sınıfları kapsayacakj yeni karar duyuruldu. Bilindiği üzer 18 milyon öürenci ve 2 milyona yakın öğretmen Bu yıl Ara tatillerle birlikte ek olarak bir de Ramazan Bayramı tatili yaptıları. 

3 aylık yaz tatilne kısa bir süre kala ise Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZer'den hem velileri hem de öğrencileri ilgilendiren haber de gelmiş oldu. 

Öğrencilerin zorlu bir sınav maratonunu geride bıraktığı şu dönemde artık yaz tatiline sayılı günler kaldı. MEB'den ise son dakika yaz tatili kararı geldi. Detaylar ise ilk kez açıklandı. 

Tüm öğrencilere yaz okulu kararı

Biz artık sadece akademik eğitim öğretim yılına değil 12 aya bakacağız diyen Milli Eğitim Bakanı Mahmu Özer, "İlk kez bu yaz itibariyle BİLSEM'lerde, sadece BİLSEM'lere seçilmiş öğrencilere değil, tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız" ifadelerini kullandı.

Yani 2 ile 12. sınıfların hepsi artık yaz okuluna da başlayacak. Öğrencilerin çoğu kesimi bu karara sevinmiş oldu. Kararı pek hoş bulmayan kesim de var. Ancak Mahmut Özer yaz okulu kararında çok net. 

ESTÜ'de mezuniyet coşkusu ESTÜ'de mezuniyet coşkusu

Yaz okuluna gitmek zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in açıklamalarından sonra milyonlarca öğrenci yaz okulunun zorunlu olup olmadığını aramasını yaparak cevap arıyor. Ancak bu konuyla ilgili daha da detaylı açıklamalar Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yapacağı yeni açıklamada belli olacak. 

Ancak son açıklamalarından yola çıkarak bir cevap verilmesi gerekirse Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eğitim öğretim yılını artık 12 ay olarak düşündüğünü belirttiğinden dolayı yaz okulunun zorunlu olması bekleniyor.