Memleket Partisi Eskişehir İl Başkanı Baki Dündar, partisinden istifa eden Prof. Dr. Gaye Usluer ile ilgili olarak "Tabi müstafi Prof. Dr. Gaye Usluer’in Eskişehir eski milletvekili olması dolayısı ile tarafıma sorular geldi. Ben de Eskişehir’de hem İl Yönetimi hem de İlçe Yönetimlerimizde en ufak bir olumsuzluk, istifa olmadığını Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin yanında yer aldığımızı belirttim. Gaye hocanın kararına saygı duyuyor ve tercihi doğrultusunda yolu açık olsun diyoruz" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili ve parti Sekreteri ile birlikte dört parti meclis üyesinin istifalarının ardından, il başkanları genel merkezde biraraya geldi.

Sinop Belediye Başkanı'ndan Eskişehir'e övgü Sinop Belediye Başkanı'ndan Eskişehir'e övgü

Genel Başkan Muharrem İnce’nin çağrısı üzerine toplantıya katılan Eskişehir İl Başkanı Dr. Baki Dündar, İl Başkanları toplantısının ardından, İl Yönetim Kurulunu toplayarak gelişmeleri değerlendirdi.

Yönetim Kurulu toplantısında Dündar "Genel Başkanımız, il başkanları toplantısında istifaları değerlendirdi, Memleket Partisi'ne operasyon yapıldığını, gidenlere üzülmekle birlikte partiyi kuruluş sancılarından kurtarmak için kurultay kararı alma düşüncesini dile getirdi. Parti Meclisi üyelerimiz ve il başkanları oybirliği ile kurultay için karar aldık. Tabii müstafi Prof. Dr. Gaye Usluer’in Eskişehir eski milletvekili olması dolayısı ile tarafıma sorular geldi. Ben de Eskişehir’de hem il yönetimi hem de ilçe yönetimlerimizde en ufak bir olumsuzluk, istifa olmadığını, büyük bir kararlılıkla Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin yanında yer aldığımızı belirttim. İl ve ilçe örgütlerimiz ilk günkü heyecan, birlik ve beraberlik içinde Memleket Partisinin iktidarı, Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı için çalışmaya devam edeceğimizi ifade ettim" dedi.

“Gaye hoca partimize önemli katkılarda bulunmuş, ilimizin saygın bir siyasetçisidir. Kararına saygı duyuyor ve tercihi doğrultusunda yolu açık olsun diyoruz” diyen Dündar, Memleket Partisi Eskişehir örgütleri olarak saha çalışmalarına hız verdiklerini, birer gün arayla Hamamyolu ve Çarpa’da açtıkları stantlarla Eskişehir halkıyla buluştuklarını ve önümüzdeki günlerde esnaf ziyaretleri ile çalışmalara devam edeceklerini aktardı.