Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Eskişehir’de partilileri ile bir araya geldi, açıklamalarda bulundu. Ülke ekonomisinden, Eskişehir gündemine kadar birçok konuda konuşan İnce "Yanlışlarınızdan bir an önce vazgeçin diyorum. Bugün kadınların kıyafetini konuşursak, konserleri konuşursak yarın çalışan kadınları konuşuruz, kadınlar çalışsın mı çalışmasın mı meselesine kadar gider bu iş" diye konuştu.

Büyük bir ekonomik krizin yaşandığını ifade eden İnce, “Tarihimizin en büyük ekonomik krizini yaşıyoruz. Akılsız politikalar, tutarsız ciddiyetsiz politikalar sonucu geldiğimiz nokta budur. Bu kafayla giderlerse enflasyonda 3 haneli rakamları göreceğiz. Sanki enflasyonu zamları muhalefet yapıyor. Dünyada da enflasyon var diyorlar…” dedi. 

Eskişehir gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan İnce, “Eskişehir Türkiye’nin en modern, en çağdaş kentlerinden birisidir. Eskişehir yüz akı kentlerimizden birisi. Buranın konser yasaklarıyla festival yasaklarıyla ilkel işlerle anılmasını istemiyoruz. Türkiye’de kafası karışık bir iktidar var. Dün otobüslerde bile maske yasağını kaldırıyor pandemi bitmiş demek ki, ama müzik yasağı devam ediyor. Kadınların kıyafeti ile uğraşmak, ahlak bekçiliği yapmak, konser ertelemek, festival ertelemek, orta çağ işidir. Valiye sesleniyorum. Eskişehirliler modern, çağdaş insanlardır sen buraya gelmiş bir memursun. Eskişehir böyle hatırlanmaz ama sen ilkel bir adam olarak hatırlanırsın. Bu yanlışlarınızdan bir an önce vazgeçin diyorum. Bugün kadınların kıyafetini konuşursak, konserleri konuşursak yarın çalışan kadınları konuşuruz, kadınlar çalışsın mı çalışmasın mı meselesine kadar gider bu iş” diye konuştu. 

Memleket Partisi İl Başkanından Usluer mesajı Memleket Partisi İl Başkanından Usluer mesajı

"Yasaksa yapmasaydın parkı"

Dedekorkut Parkı’nda yaşanan yoga konusu ile ilgili de konuşan İnce, “Park halka açık bir yerdir. Yoga da yaparsın, jimnastik de yaparsın, her şeyi yaparsın, o zaman yapmasaydın parkı. Böyle mi bir şey mi var, bu nasıl kafa” şeklinde konuştu.