Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da "Sözleşmeliye Kadro Şöleni" programında memur ve memur emeklisi ile SSK ve Bağ-Kur emeklileri için zam oranını açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı ATO Congresium'da "Sözleşmeliye Kadro Şöleni" programına katıldı. Erdoğan bu toplantıda memur ve emekliler için ek zam ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

Erdoğan açıklamasında "Memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu;

Eskişehir'de iş arayanlar dikkat! 75 personel alınacak Eskişehir'de iş arayanlar dikkat! 75 personel alınacak

"Enflasyondaki yükselişi dikkate alarak memur maaşlarında yüzde 87 oranında artış yapmıştık. Ayrıca gelir vergisi muafiyeti, sözleşmeliye kadro, ek gösterge gibi pek çok adımla kamu çalışanlarımıza ilave imkanlar sağlamıştık. Açıklanan 2022 enflasyon oranına göre kamu görevlileri ve emeklilerinin ocak ayından itibaren geçerli yılın ilk yarısını kapsayan maaş artış oranı yüzde 16,48 olarak uygulanacaktır. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde ise bu oran 15,4 olarak ortaya çıkmıştır. Buradan sizlere ve tüm milletime memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum"