İYİ Parti Eskişehir milletvekili adayı Nebi Hatipoğlu’nun, Eskişehirspor ile ilgili sözlerine MHP Eskişehir birinci sıra milletvekili adayı Bülent Maşaoğlu tepki gösterdi.

Aynı zamanda Boğazın Kırmızı Şimsekleri Derneği’nin kurucusu ve yöneticisi olan Bülent Maşaoğlu, Eskişehirspor’un bir şantaj malzemesi olarak kullanılamayacağını savundu. 

Maşaoğlu ve Hatipoğlu arasında yaşanan krizi köşesine taşıyan Şehir Gazetesi yazarı Murat Keskin’in yazısı ise Eskişehir’de gündem oldu.

Murat Keskin’in o yazısı büyük yankı uyandırdı Murat Keskin’in o yazısı büyük yankı uyandırdı

 İşte o yazı: 

Hatipoğlu’nun tartışma yaratan o açıklamasının satır başlarını gelin hep birlikte hatırlayalım:

“Eğer seçilirsem ilk dönemimde Eskişehirspor’u birinci lige çıkaracağıma söz verdim. Eskişehirspor Eskişehir’in en büyük markası. 6 milletvekilimizle oturacağız belediye başkanlarımızla oturacağım acil eylem planı yapacağız. Eskişehirspor hak ettiği yere getireceğiz. Söz, kimseden para bulamazsam cebimden vereceğim.”

Evet efendim; Nebi Hatipoğlu’nun açıklaması bu şekilde.

Eskişehirspor’un siyasetle ilişkilendirilmesi, üstelik böylesi hassas bir konunun ‘seçilirsem’ ifadesiyle servis edilmesi kamuoyunda büyük tepki çekti.

Bu noktada hemen herkesin yorumu aynı oldu: ‘Hatipoğlu bir yandan ümit verdi velakin aba altından sopa göstermeyi de ihmal etmedi.’

Hatipoğlu’nun, kimseden para bulamazsam cebimden vereceğim demesi ise tepkileri daha da yükseltti.

Tepkileri en net şekilde ortaya koyan yorum bir okuyucumuzdan geldi ve şunları söyledi: ‘Hatipoğlu gerekirse cebinden veririm diyorsa, 14 Mayıs sonrasını beklemesin şimdi versin. Seçildikten sonra kurum ve kuruluşlardan kaynak bulabilirse o da arkasından gelsin. Samimiyse 14 Mayıs’ı beklemesin, hemen harekete geçsin.’

Eskişehirlilerin büyük tepkisini çeken bu duruma, MHP Eskişehir 1. sıra milletvekili adayı ve Boğazın Kırmızı Şimşekleri Derneği Kurucusu Bülent Maşaoğlu da sessiz kalmadı ve şu açıklamayı yaptı:

“Ben Boğazın Kırmızı Şimşekleri Derneği’nin kurucusuyum ve yöneticisiyim. Mehmet Şimşek başkanımız zamanında anahtarı teslim edilsin denilen dönemde elimizi taşın altına koyup yönetim kurulu üyeliği yapmış biriyim. Eskişehirsporumuzun durumu malum. Bütün adaylar aynı şeyi söylüyor zaten, ‘yok ben vekil olursam şöyle yapacağım, böyle yapacağım. ‘Keşke vekil olmadan da bunu yapsalar. Keşke bir şantaj malzemesi gibi kullanmasalar bu seçimi. Ben vekil olamazsam Eskişehirspor’dan vaz mı geçeceğim, asla. Eskişehirspor, Eskişehir’in en büyük markası. Bu tartışılmaz. Ben şunu demiyorum; ‘15 Mayıs’ta Eskişehirspor’u süper ligde birinci yapacağım’ demiyorum. Ama beş yıllık eğer nasip olur da seçilirsek, beş yıllık süreçte zaten içinde olduğum Eskişehirspor camiasına her türlü desteği vereceğime burada söz veriyorum”

Gerçek şu ki; MHP’li Maşaoğlu yukarıdaki açıklamalarıyla hemen herkesin de hislerine tercüman oldu.

Haddızatında; Eskişehirspor üzerinden siyaset yapılması bir yana, Hatipoğlu’nun ‘seçilirsem’ ifadesine yönelik fevkalade haklı bir tavır ortaya koydu.

Böylesi bir yanıtın Boğazın Kırmızı Şimşekleri Derneği’nin kurucusu ve yöneticisi olan, Eskişehirspor’u en zor zamanlarında yalnız bırakmayan Sayın Maşaoğlu’ndan gelmesi ise çok anlamlı oldu.

Haddızatında; bu konuda MHP’li Maşaoğlu’nu kutlamak da boynumuzun bir borcu…

Yorum sizlerin.