Milliyetçi Hareket Partisi Odunpazarı İlçe Kongresi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter’in katılımıyla gerçekleşti.

MHP Odunpazarı’nda gerçekleşen kongre sonrası yeni başkan Okan Ekşi oldu. Mevcut Başkan Mustafa Komar ise aday olmadı. Taşbaşı Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter ve partililer katıldı. 

Kongrede yeni başkan seçilen Okan Ekşi’nin yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer alıyor; 

Nurullah Aydın, Murat Gönenli, Samet Taşyürek, Serkan Fındık, Alperen Çöken, Hasan Mert Yıldırım, Pınar Özkarayanık, Bekir Karaca, Ergünal Yürük, Tuncer Kundak, Alperen Karakaya,Reyhan Çelik, Olcay Değirmenci, Hüsnü Sarıer, Serhan Yüce, Süleyman Oğuzhan Nebioğlu, Abdullah Burak Kurulgan, Seyfettin Çakmak, Sezgin Çaltı, Ali Muş, Ramazan Diken, Ahmet Dönmez.

Yönter Eskişehir’de İYİ Parti’ye davetini yineledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, partisinin Odunpazarı ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, genel başkanları Devlet Bahçeli’nin çağrısını yineleyerek şöyle konuştu;

“Liderimiz bir çağrıda bulundu, çağırdık gelmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına dedi İYİ Parti’ye. Pek çok açıklama geldi abuk sabuk, saçma sapan. Bölücülerle teröristlerle aynı evi paylaşıyorsunuz da Milliyetçi Hareket Partisi’yle komşu olmaktan mı kaçınıyorsunuz? Bölücülerle aynı masaya oturuyorsunuz MHP’ye geldiği vakit komşu olmaktan kaçıyorsunuz, İYİ Parti’ye davet ediyorsunuz. Çağrımızı yineliyoruz, Türkiye’nin hayrına gelin yerel iktidarda komşu olalım, gittiğiniz yol yol değil. Ulaşacağınız bir yer yok. Oturduğunuz masa masa değil. Menüde var sizin isminiz, menü yapmışlar sizi, yemek masasındasınız. Üstelik Türkiye’yi yemek isteyenler var. Buna nasıl ortak olacaksınız? Daha düne kadar içimizdeydiniz. İYİ Parti’ye oy veren CHP’ye oy veren bütün vatandaşlarımız Sayın Genel Başkanımızın çağrısına kulak vermiştir, verecektir, Türkiye büyük bir diriliş sürecindedir. Türkiye yükseliş sürecindedir” 

Yönter: Gece uyuyamadım boş oy ne demek

MHP’li Yönter dün gerçekleşen Tepebaşı ilçe başkanlığı kongresine dikkat çekerek boş oy atan isimlere seslendi;

“Çevremizde bu kadar zorlu şartlar varken, siyasette gün be gün değişimler hareketlenmeler yaşanırken, MHP olarak çok daha dikkatli, çok daha titiz, samimi olmak zorundayız. Dün Tepebaşı İlçe Kongremizi yaptık 37 arkadaşımız boş oy verdi. Allah aşkına elimizi vicdanımıza koyalım, bu olacak iş değil. O zaman bu arkadaşlarım delegelikten istifa etsinler. 87 kişi katılıyor, 37 arkadaşımız muhtemelen ortak bir hareketle boş oy kullanıyor. Bu parti bizim, bu dava bizim. Boş oy demek, yoksun demek. Eskişehir’imizde her arkadaşımız bizim kalbimizde eşsiz bir yere sahip. Boş oy ne demek. Ben gece uyuyamadım. Genel Başkanım bana gidince soracak. Bu ne diyecek. Ne diyeyim. Beraber karar verelim onu söyleyeyim. Bugün sizden isteğim, Odunpazarı ilçe teşkilatı olarak bugün burada, delegelerimiz olarak bir tane boş oy istemiyorum”