alexa

banner912

banner766

BAĞIMSIZ ADAYDAN İDDİALI PROJELER

Mihalıççık Bağımsız Belediye Başkan Adayı Mehmet Durak, neden bağımsız aday olduğunu, projelerini Eskişehir Ekspres’e anlattı. İlçede projeleri ile dikkat çekmeyi başaran Durak, “Seçimi kazanınca kendi siyasi düşüncemi fikrimi görüşümü bir kenara bırakıp Mihalıççık ilçesine en hızlı hizmet nasıl gelir, hizmetin gerektirdiği yolu izleyerek bir parti seçimi yapacağım” dedi.

Mihalıççık 24.03.2019, 00:25 24.03.2019, 17:20 ABONE OL: google news
BAĞIMSIZ ADAYDAN İDDİALI PROJELER

Devlet desteği almadan ilçe için hazırladığı projeleri hayata geçireceğini açıklayan Durak, “Mihalıççık ilçesi bu güne kadar hiç bir yatırım yapılmamış olduğu için insanını coğrafyasını doğasını en iyi şekilde tanıdığım için bu yönde projeler yaptım ve bu projelerimde başarılı olacağına inanıyorum. Çünkü projelerimde hiç bir devlet desteği ve ödenek bekleme sorunu olmayacak" diye konuştu. 

"Bağımsız olarak daha şanslıyım"

Neden bağımsız aday olduğunu anlatan Durak, “Neden bağımsız girdim önce Büyük Birlik Partisi'yle seçim startı verdim. Fakat BBP ittifak kararıyla yarıştan çekilince, güçlü iki parti iktidar ve ana muhalefet partileri de ilçede seçime girmediği için bağımsız olarak daha şanslı olduğumu düşünerek seçime girme kararı aldım" dedi. 

"Siyasi görüşüm bir tarafa"

Seçimi kazandığı taktirde nasıl bir yol izleyeceğini anlatan Durak, “En çok sorulan kazanınca nasıl bir yol izleyeceğim. İnşallah kazanınca kendi siyasi düşüncemi fikrimi görüşümü bir kenara bırakıp Mihalıççık ilçesine en hızlı hizmet nasıl gelir, hizmetin gerektirdiği yolu izleyerek bir parti seçimi yapacağım" dedi. 

"Ödenek bekleme sorunumuz olmayacak"

Projelerini açıklayan Durak, “Özellikle yapacağımız projeler yap-işlet-devret ve Japonya destekli belediyelere imkan sağlayan JAİKA kredileri üzerinden sağlanacaktır. Malum ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum da göz önünde bulundurularak ödenek bekleme sorunumuz da olmayacak, hizmet en hızlı bir şekilde başlayacaktır. Tarıma elverişli bölgelere su göletlerinin yapılması mevcut kar ve yağmur sularının tarım sulamasında kullanılması sağlanacak. Bütün köylerde seracılık üzerine teşvik ve üretimler desteklenecek. İlçe ve köylerde bütün cenaze masrafları belediye tarafından karşılanacak. Yaşlı, engelli, kimsesiz çocuklara belediye güvencesi sağlanacak. Yaşlılar huzurevinde maaşına el konulmadan bakılacak. Her yıl durumu iyi olmayan 10 aile belediye tarafından Umre’ye gönderilecek. Mihalıççık ilçesine esnafa katkı sağlayacak ilçeye hareket getirecek bir projem 5 bin otomobil kapasiteli araba pazarı. Bunun yanında hurda araba pazarı var hafif hasarlı arabaların parçalarının satıldığı bir pazar olacak. İlçede boş ve verimli arazı çok buralara lavanta ekimi projem var getirisi yüksel görüntüsü kokusu güzel bir ilçe olacak" diye konuştu. 

Durak son olarak, “Afişinde Atatürk ve Türk bayrağı olan tek benim. Herkes çıkarcı ben vatan ve cumhuriyet sevdalısıyım” dedi. 

MEHMET DURAK KİMDİR?: 1976 Karabük doğumlu, Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Maden Bölümü mezunu. Jandarma Özel Harekat kökenli Mehmet Durak, Adularya Enerji Yunus Emre Termik Santrali Güvenlik ve İdari Şefliği'nde görev yaptı. İnşaat sektöründe Türkiye devlerinden olan bir şirkette bir dönem yönetim kurulu başkanının yakın korumalığı görevini üstlendi. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:41
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:07
Yatsı 21:41

Gelişmelerden Haberdar Olun

@