İYİ Parti eski Eskişehir il başkanı milletvekili aday adayı oldu İYİ Parti eski Eskişehir il başkanı milletvekili aday adayı oldu

Eskişehir’de düzenlenen bir etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kabukçuoğlu, “Türkiye’nin çok büyük sorunları olduğunu biliyoruz. Hayat pahalılığı çok fazla, insanlar yoksulluk içinde. AK Parti hükümeti bundan kurtulmak için bir an evvel seçime gitmeye karar verdi. Deprem ve son günlerde yaşadığımız sel maalesef insanlarımız için çok büyük yıkım oldu. Bir çok insan hayatını kaybetti. Depremde 50 bin selde 15 kişinin hayatını kaybettiğini biliyoruz. Seçimler ülkenin derlenmesi ve toplanmasıdır. Ülkeyi yönetecek yeni bir yönetimin gelmesidir seçim. Depremden sonra seçim tarihi ertelenebilir mi diye bir terettüd oldu ama hükümetin devam edecek hali yok. Seçim hükümetin canına minnet oldu.” şeklinde konuştu.

"50+1 memleketi buna mecbur etti"

Seçime giderken ittifaklar kurulduğunu ancak cumhurbaşkanlığı sistemine giderken koalisyon olmayacak, bir kişi tek başına idare edecek savlarıyla yola çıkıldığını fakat öyle olmadığını belirten Kabukçuoğlu, “Önceden seçimden sonra itttifaklar kurulurdu şimdi seçimden önce ittifaklar kuruluyor. 50+1 memeleketi buna mecbur etti.” dedi.

"Çok kritik bir seçim"

14 Mayıs’ta çok kritik bir seçim gerçekleşeceğini belirten Kabukçuoğlu, “Parlamenter sisteme geçmek için son şans. Bunu çok iyi değerlendirmemiz lazım. Parlamenter sisteme geçmek kendi kendine bir şey değildir ama yaratacağı huzur ve getireceği refah önemlidir. O nedenle parlementer sisteme geçmek çok önemli. Bunu gören sayın genel başkanımız Meral Akşener mümkün olduğu kadar çok oy olabilcek bir aday üzerinde durdu. Son zamanlarda altılı masada hafif bir sarsıntı oldu ama sayın genel başkanımızın söylediği ve iddialarının yerinde olduğugörüldü ve kabul edildi. Daha sonra İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı da şu an cumhurbaşkanı yardımcısı olarak deklare edildi böylece seçime gidiyoruz” dedi.

"Çarşamba günü karar vereceğim"

Kabukçuoğlu, “Her parti çalışıyor uğraşıyor bizde uğraşıyoruz. Eskişehir 7 milletvekilinden 6’ya düştü. Görünen o ki biz 2 milletvekili çıkaracağız ve bunun için uğraşıyoruz. Milletvekili adaylığı son müracaat Çarşamba gübü. O zamana kadar bakacağız. Tekrar aday olmam Çarşamba günü netleşecek o gün karar vereceğim” diye konuştu.