Milletvekili Sazak'tan Bakan Koca'ya pandemi soruları

MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, yeni tip koronavirüs pandemisi döneminde ülkemizde yürütülen bilimsel çalışmaları TBMM gündemine taşıdı ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi sundu.

Siyaset 10.07.2020 - 20:07 10.07.2020 - 20:07

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve bütün dünyayı etkisi altına alan koronvirüsün 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde görülmesinden itibaren olumlu ve olumsuz gelişmelerin Sağlık Bakanlığı tarafından kamuoyu ile şeffaf bir biçimde paylaşıldığının altını çizen Milletvekili Sazak, devletin süreci Avrupa ülkelerinden daha başarılı yürüttüğünü belirtti. 

Bu süreçte uluslararası basın kuruluşları, STK’lar ve bazı akademisyenlerin Türkiye aleyhinde kara propaganda yürüttüğünü ifade eden MHP’li Sazak “Türkiye düşmanlığının engellenmesi için ülkemizin yürüttüğü süreci bilimsel araştırmalar ile desteklemesi zaruret arz etmektedir” dedi.  

Bu kapsamda, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak’ın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yönettiği sorular şu şekilde;

  1. Bakanlığınızın pandemi sürecinde Türkiye’nin tecrübeleri ile alakalı desteklediği orijinal araştırma makaleleri var mıdır? Var ise sonuçları nedir? 
  2. Ülkemizin pandemi sürecinde yürüttüğü çalışmalar hakkında bilimsel araştırmalar hazırlanmış mıdır? Hazırlandıysa sonuçları nelerdir?
  3. Bakanlığınız bünyesinde oluşturulan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından salgın sürecinde ülkemizin tecrübelerine ilişkin yapılacak yayınlara sağlanan teşvikler nelerdir?
  4. TÜSEB tarafından kaç çalışmaya teşvik verilmiştir?

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa