Çeşitli temaslarda bulunmak için Eskişehir'e gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, il binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında gıda fiyatlarındaki artışı eleştirdi. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Mutfak yanıyor, mutfakta aş değil taş, et değil dert pişiyor. İnsanlar geçinemiyor, beslenemiyor. Türkiye yönetilmiyor, savruluyor” dedi. Öte yandan İnce, Hamamyolu ve İki Eylül Caddesi ziyaretlerinde büyük ilgiyle karşılandı.

Gıda ürünlerindeki fiyat artışına dikkat çeken Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2022 yılında gıda rekorunu kuru soğanın kırdığını belirtti. Kuru soğanın yüzde 314,6 arttığını limonun da 2022’de yüzde 202,8 arttığını vurgulayan İnce, “Toz şeker yüzde 164,5 artmış. Yalancı TÜİK’E göre gıda enflasyonu 77,87. Mutfak yanıyor, mutfakta aş değil taş, et değil dert pişiyor. İnsanlar geçinemiyor, beslenemiyor. Türkiye yönetilmiyor,savruluyor” ifadelerini kullandı.

Keyfi bir düzen var

TÜİK hiç kimsenin inanmadığı rakamlar açıklamasın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zammı açıkladığını ifade eden İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a  emekli ve memurların zammını ‘Yüzde 30 olabiliyorsa neden Salı günü yapmadın?’ diye sordu. Türkiye’de keyfi bir düzen yaşandığını savunan İnce, “Türkiye’nin birinci problemi keyfiliktir. Salı günü 25, Çarşamba 30 oluyorsa bu milletin buna sevinmesi değil üzülmesi, kahrolması gerekir. Hesapsız, kitapsız, canının istediğine göre. Bakarsın yarın 35 yapar” dedi.

Gitme ihtimali EYT’yi çözdü

İnce şöyle devam etti;

"MTV’yi düşürme yetkin var. Madem memura vereceğin zam yüzde 30, MTV neden 61,5? Neden ÖTV’nin KDV’sini alıyorsunuz? Bu soygun düzenini yıkacağız. 20 yılın sonunda Erdoğan’ın bir gitme ihtimali belirdi. Gitme ihtimali bile EYT’yi çözdü. Bir de gittiğini düşünün,neler çözülmez ! Gittiğinde bayram yapacağız demektir” 

Başkan Ataç'tan İYİ Parti'ye hayırlı olsun ziyareti Başkan Ataç'tan İYİ Parti'ye hayırlı olsun ziyareti

Milletle dalga geçiyor

Muharrem İnce’nin eleştirdiği isimlerden biri de Maliye Bakanı Nurreddin Nebati oldu. İnce Bakan Nebati’nin Evlere şenlik bir Maliye Bakanı olduğunu söyledi. Bakan Nebati’nin gözlerinden ışık fışkıran, paçalarından beceriksizlik damlayan bir maliye bakanı olduğunu ifade eden İnce, “Araçta ÖTV’yi neden düşürelim ki diyor. Zaten araç yok diyor. Dalga geçiyor milletle. Sizin bir şirketiniz olsa, bu maliye bakanını oraya muhasebeci yapar mısınız? Marketiniz olsa müdür yapar mısınız? Devletin kasasının başında neden oturuyor? Söz dinlediği için. Ekonominin, bilimin, iktisadın kurallarına uymadığı için” dedi.

Büyük ilgiyle karşılaştı

İnce parti binasındaki açıklamalarının ardından kentte Hamamyolu ve İki Eylül Caddelerini ziyaret etti. Özellikle gençler ve kadınlar tarafından büyük ilgiyle karşılaşan İnce, gelen talepler üzerine bol bol fotoğraf çekindi. Esnafları da ziyaret eden İnce, işletmelerin sorun ve sıkıntılarını dinledi.