O BELEDİYEDEN ÇALIŞANLARA İŞARET DİLİ EĞİTİMİ

Eskişehir'de engelli vatandaşların resmi kurumlarda kendilerini rahatça ifade edebilmeleri ve taleplerini anlatabilmeleri için önemli bir adım atıldı. Odunpazarı Belediyesi çalışanlarının çoğuna eğitim vererek, işaret dilini öğretti.

Güncel 05.02.2019 - 14:42 05.02.2019 - 14:42

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Eskişehir İşitme Engelliler Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Dernek binasında yapılan toplantıya Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un yanı sıra Eskişehir İşitme Engelliler Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği başkanı İsmail Tek ve dernek üyeleri katıldı. 

Başkan Kurt dernek binasında yaptığı konuşmasında Odunpazarı Belediyesi çalışanlarının büyük bir çoğunluğu işaret dilini öğrendi. Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi’ne gelen engelli arkadaşlarımız hiçbir sıkıntı yaşamıyor. Bu yeter mi tabii ki de yetmez daha farklı işler yapmalıyız. Engelliler için bir merkez yaptık. Yenikent’te Seramik Park olarak bilinen yeri engelli vatandaşlarımız için tahsis ettik. Burada her ayın son Cuma günü engelli dernekleri toplantı yapıyor. Bizde ne eksiğimiz varsa onları dinleyerek yardımcı olmaya çalışıyoruz. Belediyelerin birinci işi beldesinde yaşayan insanları rahat ettirmek. Birçok insan farklı engellerle mücadele ediyor.. Sizin rahat çalışabilmeniz spor yapabilmeniz ve Odunpazarı’nda rahat yaşayabilmeniz için de elimizden geleni yapıyoruz, bundan sonra da yapmaya devam edeceğimizin sözünü veriyoruz” dedi. 

Başkan Kurt, yaptığı konuşmanın ardından üyelerin sorularını yanıtladı.
 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa