Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri ve Odunpazarı Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu üyelerinin katılımıyla 29-30 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte, Odunpazarı Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyesi ve Anadolu Kaşifleri Derneği temsilcisi Anıl Deniz Yurdagül katılımcılara temel kampçılık eğitimi verdi. Gençler eğitimde çadır kurulumu, kamp esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar,  kamp alanı tespiti gibi bir çok konuda bilgiler edindi. Eğitimin ardından akşam saatlerine Odunpazarı Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu-Kim Tiyatro Ekibi ve Tiyatro Diyalektik oyuncuları, katılımcı gençler için doğaçlama tiyatro gösterisi sergiledi.  

Etkinliğe katılan gençler çok keyifli vakit geçirdiklerini ve bu tarz etkinliklerin yaz aylarında devam etmesini dilediklerini, Odunpazarı Kent Konseyi’ne bu imkanı sundukları için teşekkür ettiklerini söyledi.  Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ise kamp hakkında şunları söyledi;

"Gençlik meclisimiz bugün çok güzel bir projeye imza attı, burada hem kampçılıkla ilgili eğitim düzenlediler hem çok keyifli kamp oyunları oynadılar hem de tiyatro çalışma grubumuzun gösterisiyle sanatla buluştular. Kısa sürede bir çok aktivitenin yapıldığı bir etkinlik oldu, meclis üyelerimiz biribirleriyle kaynaştılar.  Projeyi planlayan, etkinliğe katılan ve emek veren tüm gençlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca her zaman olduğu gibi bu etkinlikte de bize destek veren Odunpazarı Belediyesi ve Başkan Kazım Kurt’a, bize bu harika kamp alanında ev sahipliği yapan Kozlu Evleri Yönetimine ve Ali Eldem’e de teşekkür ederiz"