Tepebaşı iklim izcileri yaz okulu başlıyor Tepebaşı iklim izcileri yaz okulu başlıyor

Odunpazarı Belediyesi ve gönüllü birimi ATOP, bünyesinde yer alan gönüllü tasarımcılar ile birlikte hayal et-fikir üret-tasarla-hayata geçir mantığı ile yürüttüğü projelere bir yenisini daha ekledi. “Hanım Evi” adı verilen merkezde kadınlar, arkadaşları ve çocukları ile birlikte vakit geçirebilecek, günlerini, doğum günlerini ve tüm özel günlerini kutlayabilecekler. Hanım Evi’nde ayrıca kadınlar pazara, okula, alışverişe gidip gelirken dinlenebilecekler.

Kadınları ve Çocukları mutlu bir Odunpazarı düşüncesiyle hareket eden Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt “Hanım Evi” ile ilgili “Kadınlarımız her zaman bizim baş tacımız. Kadınlarımız için daima en iyisini düşünmemiz gerekiyor. Emek Mahallemize açacağımız “Hanım Evi” sadece kadınlara özel bir merkez olacak. Burayı tasarlarken özellikle mahalleli kadınlarımızın fikirlerini aldık, onlardan gelen önerilere göre hazırladık. Kadınlar burada sosyalleşecek, günlerini yapacak ve birçok etkinlik gerçekleştirecek. Birlikte üretecekler birlikte yemekler pişirecekler. Bu evde kadınlarımız birbiriyle tanışacak, kaynaşacak ve her türlü sorununu çözecek.” dedi.

Mahalleli kadınlar için bir sosyalleşme alanı olan Hanım Evi'nde, mutfak, oturma alanı, çocuk oyun alanı, emzirme bölümü bulunuyor. Ev konforunda olan “Hanım Evi”, kadınların buluşma, birlikte üretme, birlikte pişirme gibi aktivitelerine ev sahipliği yapacak. Kadınların gün, doğum günü ve özel kutlamalar için randevu alınması gerektiğini ifade eden yetkililer 0 222 217 30 65 numaralı telefondan randevu alınabileceğini belirtti.

Hanım Evi Projesi'ni kadınlar dizayn etti

Katılımcı yönetim anlayışına bir yenisini ekleyen Odunpazarı Belediyesi ve gönüllü birimi ATOP, mahalleli kadınların yorumlarını alarak projeyi geliştirdi. Mimari tasarım süreçleri ve kullanıcı odaklı tasarım yaklaşımı ile hayata geçen projede, kadınların tüm ihtiyaçları düşünülerek hareket edildi ve Hanım Evi, kentteki gönüllü tasarımcılar tarafından mahalleli kadınlar ile birlikte tasarlandı.