Eskişehir'de velilerin ilk tercihi: Daha ucuz daha güvenli Eskişehir'de velilerin ilk tercihi: Daha ucuz daha güvenli

İnsanı en değerli varlığı olarak kabul eden Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı iş güvenliği uzmanları, saha da görev yapan personeline yönelik iş sağlığı ve güvenliği denetimlerini sürdürüyor. İş güvenliği uzmanları, çalışmalar sırasında karşılaşılabilecek tehlikeleri ortadan kaldırmayı, sağlık ve güvenlik risklerini azaltarak, iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapan personeli sahada denetledi. Denetimler sırasında personele bilgiler de veren iş güvenliği uzmanları, personele daha bilinçli çalışma yapması hususunda da İş Sağlığı ve Güvenliği konularında kapsamlı eğitimler verdi.

Yetkiler yaptığı açıklamada insan odaklı sosyal belediyecilik anlayışıyla yaptıkları çalışmalarının periyodik olarak devam ettiğini belirterek, iş sağlığı ve güvenliğinin, uyulması gereken bir mecburiyetten ziyade çalışanların ve vatandaşların sağlığını, güvenliğini destekleyen, önleyen, kaliteyi artıran bir araç olarak değerlendirdiklerinin altını çizdi.

Alınması gereken önlemler ve uyulması gereken kurallar için çalışanları uyardıklarını söyleyen yetkililer, “Bu konudaki hassasiyetimiz kararlılıkla devam ediyor” dedi.