Özcan açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Adına sığınmacı mı dersiniz, işgalci mi dersiniz evet bazı olaylar yaşandı. Eskişehir’de de görüyoruz ki, Eskişehir’in belirli mahallerinde Suriyeliler, Iraklılar, oradaki düzeni, tüm örf, adet ve göreneklerine uygun olmayan şartlarda yaşıyorlar. Ancak buna rağmen kayıtları var mı, yok mu bilmiyoruz. Bana göre Eskişehir’de açıklanandan çok daha fazla sayıları. Bunun için hükümetin bir an önce gerekli tedbirleri alıp, Türkiye’nin sosyal yapısını bozan, ekonomisini bozan bu kişileri sınır dışı etmeleri gerekmektedir. Türk adetlerinde şöyle bir şey var, eğer onlar misafirse, misafirin misafirliği üç gündür denir. Bunların artık misafirliği bitmiştir”

Büyük sanatçıdan acı haber: Kariyerine Eskişehir'de başlamıştı Büyük sanatçıdan acı haber: Kariyerine Eskişehir'de başlamıştı

Hızla çoğalıyorlar

Özcan şöyle devam etti, “Bunlar hem maaş almakta hem vergisiz ticaretler yapmakta, ruhsatsız işyerleri açmakta, üstüne üstlük ciddi manada hızla çoğalıp nüfuslarını genişletmektedirler. Dolayısıyla bir an önce Türk Devleti’nin bir tedbir alarak bu arkadaşlarla ilgili gereken yaptırımı mutlaka yapması gerekmektedir. En küçük bir olayda, çok ciddi söylüyorum, artık insanların önüne geçmek mümkün olmayacaktır. Ülkenin bu tür karşılıklara, bu tür sıkıntılara girmemesi için tedbir alınmalıdır”