Söz konusu günümüzün popüler kavramları olduğunda birçok farklı çevreden gelen tek bir tanımlama var; Uzay Çağı!

Bodrum'da Tatil Yapmak İçin 4 Neden Bodrum'da Tatil Yapmak İçin 4 Neden

İçinde yaşadığımız zamanı adlandırmak, çok eskilerden günümüze kadar taşınan bir gelenek. Bu isimlendirmeler gerekli mi ya da ne kadar gerekli bilmiyorum. Ama bir estetik cerrah olarak ben bu çağı “Görselliğin Çağı” olarak tanımlardım. Hatta öyle ki geldiğimiz noktada, günümüz uzay teknolojileri bile başta ameliyatsız estetik işlemler olmak üzere güzellik sektörüne hizmet eder duruma geldiler. Gün geçmiyor ki aynadaki görüntümüzü incelerken gözümüz bir kırışıklığa, ince çizgiye, bölgesel fazlalığa takılmasın. İçinde bulunduğumuz çağ, muazzam bir görsellik sunarken aynı zamanda bizlerden de muazzam bir görsellik bekliyor. 

Küçük kusurların çok daha doğal ve samimi olduğunu düşünmekle birlikte eğer fiziksel olarak göze çarpan kusurlarınız varsa ve bunlar sizi rahatsız ediyorsa, ameliyatsız estetik uygulamalar olmak üzere pek çok farklı uygulamayla fiziksel deformasyonları geride bırakmak mümkün.

Her yaş grubunun ve her vücut tipinin hatta cilt tipinin kendine özgü sıklıkla yaşadığı deformasyonlar olmak üzere neredeyse her kesimden insanın yaşadığı bir problem var ki günümüzde çözümsüz gibi gözükse de çoğu zaman tek seanslık bir uygulamayla rahatlıkla geride bırakılabiliyor.

Selülit Problemi

Kadınlarda daha fazla görülmekle birlikte kadın, erkek, genç, yaşlı, kilolu, zayıf farketmeksizin her yaş grubunda ve vücut tipinde görülen bir problem olan selülit problemi şu ana kadar çoğu zaman zor ve zahmetli uygulamalarla giderilmeye çalışılıyordu. Ancak Profound RF uygulamasının hayatımıza dahil olmasıyla birlikte artık tek seansta güvenilir ve konforlu bir şekilde geride bırakılabilir hale geldi diyebilirim. 

Etkin bir bipolar radyofrekans sistemi olan Profound RF uygulaması, ciltteki kollajen üretimini tetikleyip cildin derin dermiş katmanında kontrollü fraksiyonel hasar yaratıyor. 

Peki kontrollü hasar yaratmak ne demek?

Mikro iğneli, özel bir başlığa sahip olan ve muadillerine göre cilt altında daha derin dokulara etki edebilen Profound RF uygulaması, her ne kadar iğneli bir başlığa sahip olsa da cilt altında ağır doku yaralanmalarına sebep olmaz. Bununla birlikte derin dermisin ısısını sadece 3-4 saniye kadar kısa bir sürede 67 derecelere kadar çıkarsa da cilt yüzeyinde herhangi bir yaralanmaya ya da yanığa neden olmaz. Tüm sürecin konforlu ve bir o kadar da güvenle ilerlemesini sağladığı için söz konusu Profound RF ile selülit tedavisi olduğunda ciltte “kontrollü hasar yaratarak” ilerlemekten söz edebiliriz. 

Her ne kadar yaz aylarını karşılamaya hazırladığımız dönemde vücudumuzdaki deformasyonlar dikkatimizi çekse ve başta kadınlar olmak üzere selülit tedavilerine bahar ve yaz aylarında başvurulsa da Profound RF ile selülit tedavisi uygulaması, yaz kış güvenle yapılabilen bir uygulamadır. Sosyal hayatı kesintiye uğratmaması nedeniyle yoğun iş ve yaşam temposuna sahip kişiler tarafından da rahatlıkla tercih edilebilen Profound RF uygulaması, tek seanslık bir uygulamadır. 

Kısa ve etkili işlemler olduğu zaman açıkçası bunları “bir öğle arası vakitte” diye tanımlamayı seviyorum. Bu tanım, hem işlemin pratikliğini hem de konforunu vurguluyormuş gibi geliyor. Profound RF ile selülit tedavisi uygulaması da işte tam olarak böyle, “bir öğle arası vakitte” gerçekleştirilebilen bir uygulama. 

Selülit tedavileri söz konusu olduğunda günümüzde birçok farklı isim altında pek çok tedavi ile karşılaşmak mümkün. Ancak bunların gerek zaman gerekse maliyet bakımından yükleri oldukça fazla olabiliyor. Bunun nedeni, Profound RF ile yapılan selülit tedavisi dışındaki uygulamaların seanslar halinde ve kısa aralıklarla yapılıyor oluşu. Günümüzde etkin şekilde tek seanslık bir selülit tedavisi protokolü sunan uygulamanın sadece Profound RF olduğunu söylesek sanırım yanılmış olmayız. Cildin elastikiyet kaybını da telafi ederek ciltteki bağ dokuları güçlendiren ve kişiye daha sıkı bir cilt sunan Profound RF uygulaması, selülit tedavisinin adeta destekleyicisi olarak ciltte toparlanma da sağlamakta.

Gerek vücut uygulamaları gerekse yüz uygulamaları olsun, eğer gerçek güzellikten, fit olmaktan ve gençlikten söz ediyorsak inandığım ve her fırsatta dile getirdiğim bütünsel yaklaşım yöntemi, söz konusu Profound RF ile selülit tedavisi olduğunda da geçerli. Bir dolaşım bozukluğu olan selülit probleminin yarattığı deformasyonu geride bırakırken cildin sıkılaşmasına yardımcı olmaz, kollajen üretimini tetiklemez dahası bağ dokunun güçlenmesine katkı sağlanmazsa, selülit problemi aynı bölgede daha hızlı ve kolay bir şekilde yeniden tekrarlayacaktır. Vücudu tekrara düşürmemek ve her anlamda bir başarıdan söz edebilmek için selülit tedavilerinde de estetikte bütünsel yaklaşım ilkelerinden yararlanılmasının önemli olduğunu düşünüyorum. 

Günün sonunda, geldiğimiz noktadan dışarıya baktığımızda her anında görselliğin ön planda olduğu ve görsel avantajların pek çok kapıyı araladığı bir dünyada yaşıyoruz. Bu aynı zamanda da çok kolay manipüle edilebileceğimiz bir dünyada yaşıyoruz demek. O nedenle ister cilt uygulamaları olsun ister selülit tedavisi gibi lokal işlemler olsun, işlem yaptırmadan önce mutlaka detaylı bilgi almalı ve en önemlisi, beklentilerinizi gerçekçi bir zemine oturtarak işlemlere karar vermelisiniz. https://www.senelplastikcerrahi.com/profound-rf/