Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Şenocak mesajında şu ifadelere yer verdi;

Büyükşehir ekiplerinden Han-Seyitgazi yollarına sıcak asfalt Büyükşehir ekiplerinden Han-Seyitgazi yollarına sıcak asfalt

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı milletimizin yeniden uyanışının, yepyeni bir milli devletin ve Cumhuriyetimizin ilk adımı olmuştur. Atatürk’ün bu tarihi adımıyla özgürlüğe ve bağımsızlığa sevdalı halkımız esaret altında yaşamayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

Büyük bedeller ödenerek kazanılan Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet etmiş olan Atatürk, 19 Mayıs’ı da “Gençlik ve Spor Bayramı” adıyla, gençlerimize duyduğu inancın ve güvenin bir göstergesi olarak Türk gençliğine armağan etmiştir. Gençlerimiz Atatürk’ün bu emanetini korumak, yüceltmek ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için; vatanını ve milletini seven, ahlaklı ve çalışkan bireyler olarak çok çalışmalıdır. Büyük Atatürk’ün geleceğimizin teminatı gençlerimize olan güveni, gençlerimize çok çalışmaları ve alanlarının en iyisi olmaları yolunda başlı başına bir motivasyon ve güç kaynağıdır. Öte yandan bizler de evlatlarımızı hür ve bilimsel düşünme gücüne sahip; milli, manevi, insani ve kültürel değerlerimizi benimsemiş, karakter sahibi bireyler olarak yetiştirme gayreti içinde olmaya devam edeceğiz.       

Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum"