Kişinin ihtiyaçlarına göre saç dökülmesi için birçok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Saç ekimi Ankara klinik merkezindeki işlemlerde farklı teknikler kullanılarak yapılmaktadır. En çok kullanılan ekim yöntemi FUE’dir ve bu yöntem sayesinde saç ekimi yüksek başarı oranına sahiptir.

Saç ekimi işlemi genellikle FUE ve FUT yönteminin kullanılmasıyla yapılmaktadır. Saç ekimi Ankara bölgesindeki kliniklerde işlem içeriği şöyledir;

 • Saç ekimi işlemi lokal anestezi altında gerçekleşmektedir.
 • Saç ekimi işlemlerinde öncelikle enseden saç kökleri toplanmaktadır.
 • Daha sonra kanal açılmakta ve bu kanala saç kökleri nakledilmektedir.

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Hormonal ve çevresel etkilerden dolayı saçları dökülmüş olan kişilere uygundur ve saç ekimi Ankara bölgesindeki kliniklerde etkili yöntemler kullanılarak yapılmaktadır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

İşlem detayına ve kapsamına göre saç ekimi sürelerinde değişiklikler olabilmektedir. Ankara saç ekimi işlemleri yaklaşık olarak 7-12 saat arasında sürmektedir. Ancak kullanılan tekniğe göre sürelerde küçük miktarlarda azalmalar ve artmalar görülebilir.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Uzar?

Saç ekimi Ankara kliniğinde gerçekleşen işlemlerden sonra saçların uzaması 2 ay içerisinde başlamaktadır. Ancak bu durum bazı kişilerde 3 ayı bulabilir.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürede İyileşir?

Saç ekimi işleminden sonra iyileşme süreci genellikle ilk 2 hafta içerisinde başlamaktadır. Saç ekimi Ankara ilindeki klinik merkezlerde yaptırıldığı zaman iyileşme süreci yaklaşık olarak 10-15 gün arasında sürmektedir.

Saç Ekiminde Sonuç Ne Zaman Alınır?

Saç ekiminde sonuçların görülme süresi herkeste aynı şekilde olmayabilir. Ankara saç ekimi uygulamaları sonrasında net sonuçlar 10-12 ay gibi bir sürede ortaya çıkmaktadır.

Saç Ekimi Ağrılı mıdır?

Lokal anestezi ve sedasyon uygulamaları dolayısıyla Ankara saç ekimi esnasında ağrı hissedilmemektedir. Uygulamanın etkisi geçtikten sonra hafif ağrılar duyulabilir. Doktorun vereceği ağrı kesiciler sayesinde bu acı seviyesi minimumda tutulmaktadır.

Saç Ekimi Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Saç ekimi sonrasında şok dökülme süreçleri yaşanmaktadır. Ancak bu süreç ekim işleminin doğal bir parçasıdır ve şok dökülme sonrasında yeni saçlar çıkmaya başlamaktadır. Şok dökülme haricinde Ankara saç ekimi işlemleri saçlarda dökülme sorunları meydana gelmemektedir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Kadınlarda ve erkeklerde görülen saç dökülmelerinin çözümüne yönelik Ankara saç dökülmesi tedavi yöntemlerinden faydalanmak mümkündür. Farklı nedenlerden dolayı saç dökülmeleri görülebilmektedir. Görüntü açısından oldukça rahatsız edici bir durum olan bu sorun için birbirinden farklı tedavi yöntemleri mevcuttur.

Saçlar Neden Dökülür?

Herkeste saç dökülmesinin nedeni farklı olabilir. Genel olarak bakıldığı zaman saç dökülme nedenleri şöyledir;

Web Tasarım Firması Web Tasarım Firması
 • Genetik yatkınlık
 • Stres
 • Beslenme düzeninin olmaması
 • Kötü beslenme
 • Alkol ve sigara kullanımı
 • Psikolojik sorunlar saç dökülmesine neden olmaktadır. Bu sorunların çözümü için Ankara saç dökülmesi tedavilerinden yararlanılabilir.

Yanlış Saç Bakımı Dökülmeye Neden Olur mu?

Saç dökülmesini tetikleyen unsurların başında yanlış saç bakımı gelmektedir. Özellikle saçlarda aşırı kimyasal kullanmak, saçları aşırı ısıya maruz bırakmak ve şekillendiricileri çok kullanmak saçların dökülmesine sebebiyet vermektedir. Bu sorunların çözümü için Ankara saç dökülmesi tedavi yöntemleri tercih edilebilir.

Saç Dökülmesinin Tedavisi Var mıdır?

Erkeklerde saç dökülmelerinin tedavisi saç ekimi yaptırmaktır. Ankara saç ekimi uygulamalarıyla erkeklerin saçları eski görünüme kavuşabilir. Kadınlarda saç dökülmesinin tedavisi için saç mezoterapisi kullanılmaktadır. Mezoterapi yönteminde; vitamin ve mineraller iğne aracılığıyla saç derisine enjekte edilmektedir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

 • Diyet
 • Kilo kaybı
 • Ateşli hastalık
 • Travmalar
 • Doğum kontrol hapının bırakılması gibi unsurlar saç dökülmesine sebebiyet verebilir. Ankara saç dökülmesi tedavisi ile saçlar sağlıklı bir görünüme kavuşturulmaktadır.

Saç Dökülmesi Tedavi Edilebilir mi?

Saç dökülmesinin tedavisi için pek çok yöntem vardır. Bunlar; saç ekimi, saç mezoterapisi, ilaç tedavisi ve PRP uygulamalarıdır. Aynı zamanda Ankara saç dökülmesi tedavi hizmetleriyle kişinin saç dökülmesi problemleri çözümlenmektedir.

Lensa ne işe yarar başlıklı içerik ilginizi çekebilir.