banner766

'Gemi karışırsa rotadan çıkar'

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı’nın düzenlediği ‘Sağlıkta Şiddet’ konulu panel, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Sağlık 07.11.2018, 17:17 08.11.2018, 13:50
'Gemi karışırsa rotadan çıkar'

Panelin açılışında konuşan ESOGÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş, böyle bir toplantının düzenlenmesinden dolayı üzüntü duyduğunu ancak ‘sağlıkta şiddet’ diye bir sorun varsa bu toplantıların düzenlenmesi gerektiğini belirtti. Doktor, hemşire, sağlık memuru, tıbbi sekreter, personel ve hasta bakıcıların yanı sıra hasta ve hasta yakınlarının yani herkesin aynı gemide olduğunu belirten Prof. Dr. Ali Arslantaş, ‘Gemi karışırsa rotadan çıkar’ diyerek, sağlık çalışanları olarak huzur içinde sadece hastalarının sağlığını kaygı ederek çalışmak isteyen bir takım olduklarını söyledi. 

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, toplumun en güncel sorunlarından birisi olan sağlık mesleğinde çalışanlara yönelik şiddeti tespit etmek ve buna ilişkin çözüm önerilerini ortaya koymak amacıyla bu paneli düzenlediklerini söyledi. Şiddetin son yıllarda birçok alanda olduğu gibi sağlık kurumları ve hastanelerde de toplum huzurunu tehdit eden önemli bir halk sağlığı sorunu haline geldiğine dikkat çeken Prof. Dr. Kemal Şenocak, bu durumun hastanelerde hizmet veren hekim, hemşire ve diğer sağlık personelinin yanı sıra hasta ve hasta yakınları için de ciddi bir sorun oluşturduğunu kaydetti. Şiddetin normal bir eylem gibi meşruluk kazanmasını önlemek için soruna bir an önce eğilmek ve çözüm için adımlar atmak gerektiğini belirten Prof. Dr. Kemal Şenocak, herhangi bir sağlık personeline hakaret ya da saldırı o personelin ilgilenmek zorunda olduğu diğer hastalara da olumsuz yönde etki oluşturduğundan, olaya kamusal bir sorun olarak bakılmasının gerektiğini vurguladı. Prof. Dr. Kemak Şenocak basının da bu konuda titiz ve sorumlu davranmasının gereğine işaret etti. 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:52
İkindi 15:19
Akşam 17:41
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@