alexa

banner912

banner766

'Hakaret yok, tehdit yok'

Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, Şehir Hastanesi’nde yaşandığı iddia edilen olaylarla ilgili basın açıklaması düzenledi. Köksal, "Genel başkanımızı davet ettik, bugün kendisi burada olacak, bu tamamen siyasi ve ideolojik bir haberdir. Kimlerin yaptırdığını, kimlerin kimlerle beraber olduğunu çok iyi biliyoruz. Hukuki süreci de başlatacağız” dedi.

Sağlık 14.01.2019, 13:42 14.01.2019, 13:54 ABONE OL: google news
'Hakaret yok, tehdit yok'

Köksal, “Son günlerde sosyal medya paylaşımlarından ve basın üzerinden STK’lar ve yaşanmamış bir olaydan ötürü sendikamıza ve taşıdığımız davaya operasyon çekme girişimlerinden bulunmaktadır. Ne yazıkki bazı medya çevreleri de yanlış yönlendirilerek alet edilmektedir. Tek derdi sağlık çalışanlarının özlük mali sosyal haklarını çalışma şartlarını iyileştirmek olan sendikamızı böyle kirli oyunlarla değersizleştirmeye çalışanlara hiçbir zaman fırsat vermeyeceğiz” dedi. 

Maksatlı bir şekilde çarptırıldı: Şehir Hastanesi ziyareti ve yaşananları anlatan Köksal, “Malum olduğu üzere, şehir hastanesi yeni açılmıştır.İş sahası olarak devlet hastanesinin yaklaşık 10 katı büyük bir alanda, sağlık çalışanlarımızın çalışma koşullarını ve ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla yetkili sendika olarak servisleri ve çalışma alanlarını ziyaret ediyoruz. Şehir hastanesi ile birlikte özellikle servislerde sağlık personeli sayısının azlığına bağlı olarak çalışanların iş yükü artmıştır. İlk defa bir firma ile beraber çalışılmasına bağlı onlarca çözüm bekleyen problem oluşmuştur. Bu problemleri tespit etmek ve çözümüne yönelik adımlar atmak amacıyla yetkili sendika olarak Şehir Hastanemizdeki çalışma ortamlarına yaptığımız ziyaretler yasal hakkımız ve sendikal sorumluluğumuz çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. Maksatlı şekilde çarptırılan haberlerde de konu olan yoğun bakım ziyaretimiz de bu kapsamda gerçekleşmiştir” dedi. 

Hastaneler cezaevi değildir: Köksal, yaşanan süreci şöyle anlattı, “Yoğun bakıma giriş esnasında ilk defa gördüğüm Doktor Hanım, ziyaret yapılamayacağını belirtti. Ben de yetkili sendika olarak çalışanlarımızın sorunlarını tespit ve çözüm arama sorumluluğum olduğunu ifade ettim. Doktor hanımın verdiği ilk tepki yoğun bakımda benim elemanlarım var ziyaret edemezsiniz, buralar bana ait, siz kimden izin aldınız şeklinde olmuştur.Ben de kendisine hiç bir sağlık çalışanının eleman olarak nitelendirilemeyeceğini ve hiç bir çalışma alanının cezaevi gibi görülemeyeceğini ifade ettim. Kısa süren tartışma bundan ibarettir. Konu hakkında doktor hanım Kurum yöneticileri önünde hakaret ve tehdit olmadığını beyan etmiştir ve ifadesi de bu yöndedir. Hele ki malum sendika başkanın sosyal medya paylaşımında bahsettiği “doktor hanımın üzerine yürüyerek tehditler savurduğu ve doktor hanımın korkudan bayıldığı” ifadeleri tamamen iftira ve karalama kampanyasıdır” diye konuştu. 

Olayla ilgili görüntü kayıtları var: Olayla ilgili görüntü kayıtlarının da olduğunu ifade eden Köksal, “Ayrıca bu konu hakkında İl Sağlık Müdürlüğü açıklama yapmasına rağmen Şehir Hastanesi Vekil Başhekimi Dr. Yaşar Bildirici basında kendi kurumuyla alakalı böyle bir durum var iken olay ile alakalı görüntü kayıtları ellerinde mevcut iken olayın böyle olmadığına dair neden bir kare fotoğraf paylaşmamıştır. Bugün Posta Gazetesinde geçen haberde kullanılan fotoğrafa konu olayda mağdur gibi gösterilen kişi mahkeme tarafından 1 yıl ceza almıştır. Tarafsız olması gereken basının, Şehir Hastanesinde ki olayla ilgisi olmayan ve gerçeği yansıtmayan bir haberi servis etmesi maksatlıdır. Tabipler Birliğinin Afrin operasyonuna vermiş olduğu tepki için bizler vatan millet bayrak diyerek vatanın bölünmez bütünlüğü için şerefli Türk askerini ve polisini desteklemek için açıklama yapmıştık. Bu olmayan olayda Tabipler Birliğinin kuyruk acısını anladık da malum sendikaya ne oluyor onlar niye böyle yalan yanlış karalama kampanyasına alet oluyor anlamak mümkün değildir. Sosyal Medyada olayın akabinde “Sayın sendika başkanına şunu açık yüreklilikle söylüyorum, doktor hanımın ifadesi içinde hakaret, tehdit, polis zoru ile yoğun bakımdan çıkarıldığımız bir kamera kaydı koysun (polis merkezinde hepsi var) bırakın sendika başkanlığını memuriyetten pazartesi günü istifa edeceğimi” söyledim. Sayın basın mensupları ben sizin şuanda karşınızdayım. İftira sahiplerine hodri meydan söylediklerimin arkasındayım. Aynı duruşu iftira sahiplerinden bekliyoruz" dedi. 

Karalama kampanyaları ile üyelerimizle aramıza giremezler: Köksal, son olarak, “Şahsım ve sendikam her gün 7/24 ekip ruhu ile bütün sağlık çalışanlarının problemlerinin çözüm noktasında hizmetlisinden memuruna, ebesinden hemşiresine, doktoruna kadar gece gündüz sahadayız. Üyelerimiz ile aramıza ne yönetici ne sorumlu ne de böyle yalan ve sistematik karalama kampanyaları ile aramıza giremezler. Biz sağlık çalışanları neredeyse orada oluruz. Bizi nereye çağırıyorsa oraya koşar gideriz. Her zaman sağlık çalışanlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:48
Güneş 06:17
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:40
Yatsı 21:03

Gelişmelerden Haberdar Olun

@