alexa

banner912

banner766

O hastanede toplu işten çıkarma duyurusu

Eskişehir'de aylar önce hizmet vermeye başlayan ancak SGK anlaşması yapılamamasından dolayı sıkıntılı günler geçiren özel bir hastane, çalışanlarına toplu işten çıkarma duyurusu yaptı. Yönetimin hastaneyi kapatma kararı aldığı ileri sürülüyor.

Sağlık 24.05.2019, 20:47 27.05.2019, 18:06 ABONE OL: google news
O hastanede toplu işten çıkarma duyurusu

Eskişehir'de Özel Gürlife Hastanesi faaliyetlerine son veriyor. Hastane ile SGK arasında anlaşma sağlanması için aylardır yürütülen çalışmalar sonuca ulaşmadı. Yönetimin hastanenin faaliyetlerini durdurma kararı aldığı ileri sürüldü. Hastanedeki son gelişmeyle ilgili bilgi veren hastane doktorlarından Muharrem Şenel "Bugün 9 aydır çalıştığım Özel Gürlife Hastanesinde tüm hekim, hemşire, sağlık çalışanı, teknik, idari ve yardımcı sağlık çalışanına toplu işten çıkarma duyurusu yani ihbarı yapıldı" dedi.

"Türkiye’mizde örneği olmayacak bir şekilde başvuru tarihi itibariyle 11 aydır SGK anlaşması bir türlü yapılmamış ve bugünler ilmek ilmek hazırlanmıştır" ifadeleriyle yaşanan zor durumu anlatan Şenel "Daha 3 gün önce Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetlemeler sonucunda muhtemelen A sınıfı hastane statüsü verilen hastanemize ihbar süresi olan 4 hafta sonunda kilit vurulacağı aşikârdır. Peki kim kazanacak, kim kaybedecektir; tabii ki Eskişehir kaybedecektir" diye konuştu.  

Şenel açıklamasında şu ifadelere de yer verdi: 

Gaziantep’ten Eskişehir’e ilk defa özel bir üniversite hastanesi açma amacıyla gelip, yatırım yapan ve en son bu hastaneyi açan kişilere ne yazık ki ilimizin hükümetle bağlantılı siyasileri, 1 kişi hariç tüm milletvekilleri yardımcı olmamış ve seyirci kalmışlardır. Halbuki hastanemizin SGK anlaşması normal bir şekilde zamanında imzalansa, hem Meşelikte özel üniversite hastanesi olarak planlanan yarım kalan hastane tamamlanacak ve hem de Özel Gürlife Hastanesi tam kapasite çalışıp toplam en az 2000 kişiye istihdam sağlanacaktı. Bundan dolayı yalan yanlış ihbar dilekçeleri ile bu sürecin buraya gelmesini sağlayan, buradan menfaat uman, tam kapasite çalışmasını istemeyen, şahsi çıkarları için olana bitene göz yuman, kılını kıpırdatmayan herkese çok çok teşekkürler ediyorum. Bir kapı kapanır başka kapılar açılır umuduyla sözlerime son veriyorum. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 06:00
Güneş 07:23
Öğle 13:15
İkindi 16:24
Akşam 18:57
Yatsı 20:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@