banner493

'Resmi açılışını yapacağız'

Sağlık Bilimleri Üniversitesinin akademik yıl açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eskişehir ve Manisa'daki şehir hastanelerinin yakında da resmi açılışlarını yapacaklarını söyledi.

'Resmi açılışını yapacağız'

Şehir hastanelerini sağlık hizmetlerindeki reformların zirvesi olarak gördüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ana kadar Yozgat, Isparta, Mersin, Adana, Kayseri ve Elazığ'da 6 şehir hastanesini hizmete aldıklarını anımsattı. Erdoğan, Eskişehir ve Manisa'daki hastanelerin hasta kabulüne başladığını, yakında da resmi açılışlarını yapacaklarını belirterek, "Şehir hastanelerimizle uzman doktorlarımız başta olmak üzere her alanda yetişmiş sağlık personeline olan ihtiyacımız, hakikaten bunu bir kenara bırakmak mümkün değil had safhada. Üstelik sağlık kurumlarımız artık kendi vatandaşlarımızın yanında, yurt dışından gelen çok sayıda hastaya hizmet veriyor." dedi. Eskişehir Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının programa göre Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacağını daha önce AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan açıklamıştı. 

Eskişehir Şehir Hastanesi

Sağlık Bakanlığı tarafından bin 81 yatak kapasiteli yaptırılan Eskişehir Şehir Hastanesi 30 Ekim’de hizmet vermeye başladı. Son teknoloji cihazlarla donatılan Eskişehir Şehir Hastanesi 27 Ekim'de Acil Servis 30 Ekim'de ise poliklinik hizmeti vermeye başladı. Bin 81 yatak kapasiteli hastane özellikleriyle modern konsepti ve konforuyla; 333 bin metrekare kapalı alanda hizmet kapalı alana sahip hastanede, acil hasta nakilleri için helikopter pisti yer alıyor. 254 poliklinik odasının yer aldığı hastanede; yanık merkezi dahil 156 yoğun bakım yatağı, 37 ameliyathane, 34 yetişkin 6 çocuk toplam 40 yatak var.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner483

banner486

banner487

banner490

banner491

banner492

banner485

banner484

banner488

banner489