Yeni sendikanın Eskişehir il temsilciliğine eski deneyimli sendikacı Abdulbaki Tekin atandı. Tekin, yaptığı açıklamada, Türkiye'de mevcut sendikaların çalışanların sorunlarını çözmekten uzak durduklarını bundan dolayı yeni bir sendika ihtiyacı olduğundan böyle bir yola çıktıklarını, eski Sağlık Sen Genel Başkanı Metin Memiş Genel Başkanlığında 60 kişilik kurucular üyesinin katılımıyla yeni sendikayı Ankara'da kurduklarını söyledi.

Tekin, üye sayısından ziyade üye memnuniyetinin birinci öncelikleri olacağı belirtti. Nerede bir sağlık çalışanı varsa Yeni Sendika'nın  orda olacağını belirterek, "Rabbim çıktığımız bu yolda utandırmasın. Temiz bir sayfa ile yolumuza devam edeceğiz. Kavgasız, kimseyi kötülemeden, kimseye rakip olma ya da kimseyi bölme hedefi olmadan kendi yolumuzda doğru bildiğimizle ilerleyeceğiz. Hedef sadece biimsel verilere dayalı, çalışan hak ve kazanımları için mücadele edebilmek, mesleki saygınlık ve refahı arttırabilmek. Sahada emek veren çalışanlarımız ile hep birlikte sağlık çalışanı arkadaşlarımızın bu süreçte bize olan umudu, heyecanı, inancı bizim yarınlara dair en büyük motivasyonumuzdur" diye konuştu.

"Sağlıkçılarımızı üye olmaya davet ediyoruz"

Tekin, "Birileri yalana dolana sendikacılık derken, bizler aldatmayan ve aldanmayan sendikacılık ilkemizle, emaneti taşımada ehil kalabilmenin yollarını arıyoruz. Bizler "müspet hareket" ilkesiyle hizmet etmeyi seçiyor, sadece ve sadece hitap ettiğimiz kitlenin güvenini ve dualarını alacağız. Yeni Sendika olarak vizyon projelerimizi kısa sürede hayata geçirerek yenilikçi sendika yaklaşımımızı somut bir şekilde ortaya koymaya başlayacağız. Tüm sağlık ve sosyal hizmetler kolunda çalışanları yeni sendikaya üye olmaya davet ediyoruz. Bu ümitler karşılık bulduğunda, bugüne kadar olduğu gibi kazanan yine ülkemiz ve sağlık çalışanlarımız olacaktı" dedi.