Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü’ne bağlı sporcular, aldıkları başarılı sonuçlarla Eskişehir’in gururu olmaya devam ediyorlar. İzmir'in Seferihisar ilçesinde yapılan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası’na Eskişehirli sporcular damga vurdu.

Şampiyonaya Eskişehir’den Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Erkan Balk ve Berna Şensarı katıldı. Şampiyonaya 22 yarışmacı, 22 dalış eşi olmak üzere toplam 44 sporcu Seferihisar sahilindeki koylarda 2 günde 4 ayrı dalış yaptı. Şampiyonada balık, makro, tema, geniş açı, modelli geniş açı, yaratıcı, video film, video düzenlenmemiş film kategorilerinde değerlendirilen en iyi fotoğraflar seçildi.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Erkan Balk, film kategorisinde altın madalya, düzenlenmemiş film kategorisinde altın madalya ve video film kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak 3 madalya elde etti. Sığacık Kaleiçi’nde Korcan Karar’ın sunumuyla düzenlenen törende dereceye giren sporculara madalyaları verildi. 

Elde edilen büyük başarıdan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları Erkan Balk ve Berna Şensarı’yı kutlayarak tebrik etti.

Türkiye şampiyonluğunu Eskişehir’e getiren Erkan Balk ve Berna Şensarı da kendilerine verdiği destek nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen’e teşekkür ettiler.