AÇILIŞ DUASI NABİ AVCI'DAN

Kitap tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği Üsküdar 5. Kitap Fuarı kapılarını açtı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın fuarın açılışını Milli Eğitim eski Bakanı ve Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı’nın duasıyla yaptı. Açılışa Odunpazarı adayı Volkan Doğan da katıldı.

AÇILIŞ DUASI NABİ AVCI'DAN

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, fuarın ilk söyleşisinde ‘Medeniyet Üzerine Notlar: Barbar Modern Medeni’ isimli kitabında neden medeniyet kavramı üzerine durduğunu anlattı. Üsküdar Belediyesince gerçekleştirilen ve bugün kapılarını açan Üsküdar 5. Kitap Fuarı’na kitapseverler akın etti. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış törenine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ile çok sayıda eğitimci, yazar ve öğrenci katıldı. 

Açılışta konuşan eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı "Türkiye son 16 yıldır özellikle kültür alanında bir sessiz devrim yaşıyor. Bunda yerel yönetimlerimizin çok büyük emeği var" dedi. Konuşmaların ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve eski Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya hediye takdim etti. Daha sonra fuarın açılış kurdelesi Nabi Avcı’nın açılış duasıyla kesildi. 

Üsküdar 5. Kitap Fuarı açılışına Nabi Avcı ile birlikte Eskişehir'den Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan da katıldı. Fuarın açılmasıyla birlikte fuar alanını Volkan Doğan'la birlikte gezen Avcı, dikkatini çeken eserleri tek tek inceledi. 

Doğan, programa ilişkin açıklamasında "Her yıl Milletvekilimiz Prof. Dr. Nabi Avcı'nın katılımıyla düzenlenen Üsküdar Kitap Fuarı‘na, bu yıl biz de Nabi Hocamız ile birlikte katıldık. Bu güzel organizasyonda Genel Başkan yardımcımız Vedat Demiröz ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ile kitap fuarını gezip istişare etme fırsatı bulduk. Destekleri için her birine teşekkür ederim" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 20:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER