alexa

banner912

banner766

Anadolu Üniversitesi’nde Atatürk konserleri

Anadolu Üniversitesi’nde "Atatürk'ü Anma" ve "Türkülerle Atatürk" konserleri düzenledi.

Sanat 12.11.2018, 12:54 12.11.2018, 17:38 ABONE OL: google news
Anadolu Üniversitesi’nde Atatürk konserleri

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen “Atatürk’ü Anma Konseri” Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Bağlamada Gonca Çiçek, Kenan Pekgöz, Aydın Ünal ve Ferdi Cansız’ın yer aldığı konserde Ömer Orkun Bahçe ise şiirlerle eşlik etti. 

Konserde; “Mayadağ’dan Kalkan Kazlar”, Özay Gönlüm’ün derlediği “Zobalarında Guruda Meşe Yanar”, Muzaffer Sarısözen’in derlediği “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Havada Bulut Yok”, “İzmir’in Kavakları”, “Hoş Gelişler Ola” ve “Çanakkale İçinde”, Nihat Kaya’nın derlediği “Çalın Davulları”, Ümit Topcan’ın derlediği “Hekimoğlu” eserleri seslendirildi. 

Konserde Ömer Orkun Bahçe ise okuduğu Cahit Sıtkı Tarancı’nın “Atatürk”, Aşık Veysel Şatıroğlu’nun “Atatürk’e Ağıt” ve Sabi Şendil’in “İstiklal Savaşında Atatürk” şiirleriyle dinleyenlere duygu anlar yaşattılar. 

Üniversitenin Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından gerçekleştirilen “Türkülerle Atatürk” konseri ise Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Opera ve Bale Salonu’nda gerçekleştirildi. Şefliğini Öğr. Gör. Pelin Altıntaş’ın üstlendiği konsere, çok sayıda sanatsever katılım gösterdi. 

Konserde sanatçılar; “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Manastırın Ortasında”, “Yeni Cami Avlusunda Ezan Sesi Var”, “Ah Bir Ataş Ver”, “Çalın Davulları Çaydan Aşağı”, “Sarı Zeybek”, “Mayadağ’dan Kalkan Kazlar”, “Bir Fırtına Tuttu Bizi”, “İzmir’in Kavakları”, “Havada Bulut Yok”, “Şu Dalmadan Geçtin Mi”, “Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa” eserlerini icra ettiler. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 11 Mayıs 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:08
Yatsı 21:42

Gelişmelerden Haberdar Olun

@