alexa

banner912

banner766

Eskişehir Şehir Tiyatroları'nda 20'nci yıl gururu

27 Mart 2001 yılında ilk kez perdelerini açan ve Eskişehir’in kültür sanat hayatına büyük katkı sunan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yirminci yaşını kutluyor. Bugüne kadar gerçekleştirilen sanatsal faaliyetler hakkında kamuoyunu bilgilendiren Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer, pandemi nedeniyle perdelerini açamadıklarını ancak buna rağmen Şehir Tiyatroları’nı dijital ortamda evlere taşıdıklarını ifade etti.

Sanat 23.03.2021, 13:50 24.03.2021, 15:24 ABONE OL: google news
Eskişehir Şehir Tiyatroları'nda 20'nci yıl gururu

27 Mart, Dünya’da ve ülkemizde Dünya Tiyatro Günü olarak kutlanmasının yanı sıra aynı zamanda Eskişehir’de, Şehir Tiyatrolarının 20 yıl önce perdelerini ilk kez açtığı gün olması nedeniyle bir kat daha anlam kazanıyor. 20. yaşını kutlayacak olan Şehir Tiyatroları, Porsuk Konukevi’nde gerçekleştirilen basın toplantısında gazeteciler ile bir araya geldi. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer, Yönetim Kurulu üyesi Murat Atak, Genel Sanat Yönetmeni Yardımcısı Mustafa Kılıkçı ve dramaturlar Şafak Özen ile Sibel Arıcan’ın oluşturduğu heyet, Eskişehir Şehir Tiyatroları’nın 20 yılı hakkında kamuoyunu bilgilendirdiler.

Tiyatronun dünü ve bugününe değinen heyet, pandemi sürecinde perdelerin kapanması nedeniyle yaşanan sıkıntıları ve sanatçıların bu süreci nasıl değerlendirdiklerini gündeme getirdiler.  Dijital platformlarda seyirci ile buluşturulan ‘Perde Arası’ sosyal medya sohbetleri ile ‘Sesle Oyun’ ve ‘Masal Dünyası’ adlı projelerin içeriklerinden bahseden Genel Sanat Yönetmeni Tolga Tümer, Şehir Tiyatroları sanatçısı Ali Eyidoğan’ın proje yönetmenliğini üstlendiği ve projede görev alanların çalışmalarını titizlikle sürdürdüğü “Bitmez Bu Oyunlar” adlı belgeselden ayrıntılarıyla bahsetti. Belgeselin tanıtım videosu basın mensupları ile paylaşılırken, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde belgeselin belediyenin ve Şehir Tiyatrolarının sosyal medya hesapları üzerinden seyirciyle buluşacağı dile getirildi.

Pandemi nedeniyle mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısı, Şehir Tiyatroları sanatçılarının gazeteciler ile birlikte çektirdiği hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 18 Nisan 2021
İmsak 04:39
Güneş 06:09
Öğle 13:02
İkindi 16:46
Akşam 19:46
Yatsı 21:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@