alexa

banner912

banner766

İnsan Hakları Film Günleri'ne yoğun ilgi

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bünyesinde yer alan AB Bilgi Merkezi, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 70. Yılında “8. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri” düzenledi.

Sanat 13.12.2018, 15:47 ABONE OL: google news
İnsan Hakları Film Günleri'ne yoğun ilgi

Eskişehir AB Bilgi Merkezi 10 Aralık İnsan Hakları Günü kapsamında 8. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri düzenledi. Etkinlik kapsamında üç gün boyunca ödüllü 6 film izleyici ile buluştu. İlk gün birinci seansta Macar yapımı,  György Dobray’ın yönettiği ve yedi kişilik Roman ailesinin tüm umudu olan Sebastian’ın profesyonel futbolcu olması hayaliyle Hollanda’ya gitmesini işleyen  “Deneme Maçı” yayınlandı.  İkinci seansta Türk, Alman, Polonya Fransız ortak yapımı olan Yeşim Ustaoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı ve hayatları aynı bambaşka iki genç kadının yollarının kesişmesi ile zorlu bir hesaplaşmanın anlatıldığı  “Tereddüt” isimli film seyirci ile buluştu. İkinci gün ilk seansta Zeynep Keçeciler’in yönettiği ve Afganistan’ın Tor Kasabasında bulunan kömür madeninde çalışmak zorunda kalan çocuklarının dramının anlatıldığı  “Afgan Kömürü” ile Portekiz yapımı Susana Nobre’nin yönettiği Lizbon’da bir dairede doğum sonra aile hayatlarını ve içsel değişimlerinin anlatıldığı “Sıradan Zamanlar” filminin gösterimi yapıldı. Son gün ise Jale İncekol’un yönettiği “Müzikli Bir Hikâye” ve Ercan Kesal’ın yönettiği “Fındıktan Sonra” isimli belgesel izleyicilerle buluştu.

İzleyiciden yoğun ilgi gördüÜç günlük halka açık festivale insan hakları savunucuları başta olmak üzere sinema severler yoğun ilgi gösterdi. Lise ve üniversite öğrencileri öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği ekinliğe toplam 543 kişi katıldı.  Eskişehir AB Bilgi Merkezi etkinlik bünyesinde stant açarak hem etkinliğin amacını hem de merkezin yürüttüğü faaliyetler ve yapılan çalışmalar hakkında ziyaretçilere bilgiler aktararak Avrupa Birliği yayınları ve hediyeleri dağıttı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@