alexa

banner912

banner766

TÜRASAŞ çalışanından beğeni toplayan eser

Eskişehir'de TÜRASAŞ'ta (TÜLOMSAŞ) çalışan Sebahattin Üyük şiir kitabı yazdı. 'Soldaki Solmaz Sonsuzluk' isimli şiir kitabının yazarı Üyük, şiir yazmaya devam edeceğini ifade ederek, ilk kitabına ilgi gösteren herkese teşekkür etti.

Sanat 23.01.2021, 16:03 24.01.2021, 11:13 ABONE OL: google news
TÜRASAŞ çalışanından beğeni toplayan eser

Eskişehir'de TÜRASAŞ'ta (TÜLOMSAŞ) tesviye bölümü ve revizyon atölyesinde çalışan Sebahattin Üyük şiir kitabı yazdı. 'Soldaki Solmaz Sonsuzluk' isimli eserin sahibi Üyük, ilk kitabına ilgi gösteren herkese teşekkür etti. Şiir yazmaya başlama sürecini anlatan Üyük "İşimden arta kalan zamanlarda ailem ile ilgilenip şiir yazıyorum. Şiir yazmaya gençlik yıllarımda başladım. O dönem yazdığım şiirlerimi bir kitap haline getiremedim ve kaybolup gittiler. Hedefim bir kitap çıkarıp arkamda bir eser bırakmaktı ve bugüne nasipmiş. Uzun ve zorlu bir süreçten sonra bu günlere geldim. Kitabım "Soldaki solmaz sonsuzluk" ile ilgili okuyucularımdan güzel eleştiriler alıyorum. Bu beni motive ediyor ve yazmaya devam ediyorum. İnşallah ikinci kitabı çıkarmak da nasip olur. Kitabıma ilgi gösterenlere teşekkür ederim" diye konuştu.

Ortaokul yıllarında çalışmaya başladı

Kendisi, okul yılları ve ailesinden bahseden Üyük şöyle konuştu;

"27 Mayıs 1979 yılında Bilecik Bozüyük'te doğdum. Babam inşaat ve fabrika işçisi olarak çalışıyormuş o zamanlar, annem de ev hanımıymış. Fakir ve kirada yaşayan bir ailenin üç çocuğundan ortancası ve tek erkek çocukları olarak doğmuşum. İlkokulu Metristepe İlkokulu'nda, ortaokulu da Cumhuriyet Ortaokulu'nda okuduktan sonra liseyi ise Bozüyük Teknik Endüstri Meslek Lisesi'nde okuyarak tesviye bölümünü bitirdim. Ortaokul yıllarında bir akrabamın marangoz dükkanında çırak olarak çalışmaya başladım. Lise bitene kadar çalıştım. Lise sonunda fabrikada çalışmaya devam ettim. Askerlik çağı geldiğinde askerliğimi yapıp gelince yine fabrika işine geri döndüm ve on seneye yakın özel bir fabrikada çalıştım. Güzel arkadaşlıklar edindim ve deneyimler yaşadım. Son yedi senedir, 2014'te işe başladığım eski adı TÜLOMSAŞ, yeni adı ise TÜRASAŞ olan yerde devam etmekteyim. Yaklaşık bir sene iş yeri temsilcisi olarak da görev aldım, burada da güzel arkadaşlıklar ve dostluklar edindim. İşimi severek yapıyorum. Yirmi üç yaşında evlendim. Eşim ve iki çocuğum var. On altı yaşında bir oğlum ve sekiz yaşında bir kızım var"

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:11
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:45
Yatsı 21:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@