ATAY: KOOPERATİFÇİLİK CANLANDIRILACAK

CHP Sarıcakaya Belediye Başkan Adayı Şafak Atay, mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Atay, son olarak Düzköy Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

ATAY: KOOPERATİFÇİLİK CANLANDIRILACAK

Özellikle süt üretimine yönelik Kooperatifçiliği desteleyecek ve iflas durumunda olan Düzköy Süt Kooperatifini tekrar canlandıracak projeler hazırladıklarını ifade eden Atay “Kooperatifçiliği destekleyecek projelerimiz bulunuyor. Üreticinin daha da kazanması için destekleme politikalarımızı sürdüreceğiz. Kooperatifçiliği ulusal ve uluslararası alanda bilinir hale getirmek istiyoruz” dedi. Atay, bölgede atıl durumda bulunan kooperatiflerin ulusal ve uluslararası hibe programlarından yararlanır hale getirileceklerini ifade ederek kooperatifçiliğin yaygınlaştırılacağının altını çizdi.  

BÖLGEYE YAŞ SEBZE VE MEYDE KURUTMA TESİSİ: Atay, ayrıca kadınlarla da bir araya gelerek projelerini anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in kırsal ve tarımsal desteklerine de değinen Atay, “Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ‘Çiftçi Destek Merkezi’ kurulacak. Bu merkez çiftçilerimize ücretsiz hizmet verecek. Merkez tarafından üretilen tohumlar çiftçilerimize ücretsiz dağıtılacak. Sakarı Domatesi yeniden aranan marka ürün haline gelecek. Domates Festivali gibi etkinliklerle tanıtılacak. Yaş meyve ve sebze kurutma tesisi kurulacak. Yağlık ve sofralık zeytin fidanı çiftçiye ücretsiz dağıtılacak” dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER