alexa

banner912

banner766

SAKALLI'DAN SARICAKAYA'YA DÖRT MÜJDE

Cumhur İttifakı AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, ilçe ziyaretlerine Sarıcakaya ile devam etti. Sakallı, AK Parti Milletvekilleri Nabi Avcı, Emine Nur Günay ve AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan ile birlikte, Sarıcakaya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Çam’ın seçim ofisi açılışını gerçekleştirdi.

Sarıcakaya 16.03.2019, 11:10 17.03.2019, 17:04 ABONE OL: google news
SAKALLI'DAN SARICAKAYA'YA DÖRT MÜJDE

Sarıcakaya yolu ile konuşan Sakallı, “Birkaç gün önce, söz verdiğimiz gibi Alpu- Eskişehir yoluna başladık. Sarıcakaya yolunun da ihalesi, yer teslimi yapılmıştı. Ama orada orman alanı, sit alanı çıktığı için aksamıştı. Sarıcakaya yolunun yapımına nisan ayında başlıyoruz. Türkiye’de başlamış olan hiçbir iş yarım kalmaz. Sarıcakaya yolu da en kısa zamanda tamamlanmış olacak” dedi. 

"TARIMSAL SULAMA ELEKTRİKSİZ YAPILACAK": Sarıcakaya’da gölet yapımlarının tamamlanacağının müjdesini veren Sakallı, şunları söyledi: “Laçin Göletinin yüzde 40’ı tamamlandı, yıl sonuna kadar tamamlamış olacağız. Dağküplü ve Çatacık göletlerini Eskişehir Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapacağız. Dağküplü, Çatacık, Laçin göletlerini yaparsak 2020’den itibaren Sarıcakaya ve çevre illerimizde tarımsal sulama elektriksiz yapılacak. Hemşerilerimiz elektrik ücreti ödemeyecek. Elektrik ücreti, tarımsal faaliyetlerin en önemli girdilerinden biri, bunu beraberce çözmüş olacağız. Sulama Birliğinin yükünü hemşerilerimizin üzerinden alacağız. Bütün masrafları, Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğu üzerinde olacak. Mayıslar bölgesinde takip ettiğimiz jeotermal su kaynakları var. Bu su kaynağını Sarıcakaya’nın menfaatine nasıl değerlendirilmesi gerekiyorsa onu yapacağız.” 

"SARICAKAYA SERA TEŞVİK BÖLGESİ OLACAK": “Sarıcakaya’yı bir sera teşvik bölgesi haline getireceğiz” diyen Sakallı, “Bu bölgede seracılık yapan, sera üretimi yapan, serada üretim yapan tüm vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağız, masraflarını azaltma için elimizden gelen ne gelirse yapacağız. Sera kurulumundan, üretimine kadar her konuda belediye olarak arkasında olacağız” ifadelerini kullandı. Sarıcakaya’da ipek böcekçiliğinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından destekleneceğini söyleyen Sakallı, “Sarıcakaya’da Kozabirlik’i yeniden canlandıracağız. Mihalıççık’ın Dinek köyünde ipek böcekçiliği yapmış biri olarak söylüyorum. Orada yeniden ipek çekmeye başlayacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm ilçelerimizde hayvancılığı, tarımı sonuna kadar destekleyeceğiz” dedi. 

SARICAKAYA’YA MESLEK YÜKSEK OKULU SÖZÜ: Sarıcakaya ilçesine Milletvekili Nabi Avcı’nın destekleri ile halk eğitim binası kazandırıldığını ifade eden Sakallı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı’nın destekleri ile Sarıcakaya’ya bir de meslek yüksek okulu kazandıracaklarının müjdesini verdi. 


 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@