Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın, Türkiye ve Eskişehir gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Sayın "Dezenformasyan Yasası çok büyük bir tehlike. Seçime bir ay kala, iki ay kala ağzını kapatacağız ve hiçbir şey söylemeyeceğiz. Peki seçimin anlamı nerede, neden seçim yapıyoruz o zaman. Birisi sandıklar çalındı dedi diyelim ne diyeceğiz bunu ifade edemeyecek miyiz? Bunu basın yazamayacak mı?" dedi.

Gelecek Partisi Eskişehir İl Başkanı Mahir Sayın, özellikle gençlerin siyasetten çekindiklerini belirttiği açıklamasında, “Mevcut iktidarın yapmış olduğu baskıcı durumlar dolayısıyla insanlar siyasetten çekiniyor. Siyaset yapmaya korkuyorlar. Mikrofon uzatılıp kime oy verecekseniz dendiğinde insanlar cevap veremiyor. Ben AK Parti’ye oy vermeyeceğim diyemiyor. Biz istiyoruz ki ülke böyle olmasın. Dezenformasyan Yasası çok büyük bir tehlike. Seçime bir ay kala, iki ay kala ağzını kapatacağız ve hiçbir şey söylemeyeceğiz. Peki seçimin anlamı nerede, neden seçim yapıyoruz o zaman. Birisi sandıklar çalındı dedi diyelim ne diyeceğiz bunu ifade edemeyecek miyiz? Bunu basın yazamayacak mı? Hiçbir şey öğrenemeyeceğiz. Biz doğru bilgiyi devletten almak istiyoruz. Devletin resmi kanallarından almak istiyoruz, herkes ne istiyorsa söyleyebilmeli. Tabi ki, hakaret etmeden. Başkasının özgürlük alanına girmeden herkes istediği eleştiriyi yapabilmeli. Gençler özellikle siyasetten uzak duruyorlar korkuyorlar” dedi. 

"6’li masa Eskişehir’de 3 kez bir araya geldi"

İttifak yapmış oldukları partililerle görüştüklerini fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Sayın, “Görüşüyoruz 3 defa görüştük il başkanları ile. Gerek telefonla gerek başka programlarda görüşüp değerlendirmelerimiz oluyor. Bundan sonra da görüşmelerimiz olacak. Bir sıkıntımız yok, hepsiyle iyi anlaşıyoruz” diye konuştu. 

Eskişehir'de milletvekilliği için ilk istifa! Meclis üyeliğinden ayrıldı Eskişehir'de milletvekilliği için ilk istifa! Meclis üyeliğinden ayrıldı

"Sesimizi kesmeyi hedef alıyorlar"

Ülke gündemine ilişkin de açıklamalarda bulunan Sayın, “Son görüşmemizde Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na Erzurum Tanıtım günlerinde yapılmış olan haksızlıkla ilgili bir aradaydık maalesef bugün de Parti Sözcümüz Sayın Serkan Özcan ve Genel Başkan yardımcımız sayın Selim Temurci'nin yargı yolu ile haksız suçlamalar ile karşı karşıya kalmaları dolayısıyla bir aradayız. Sayın Serkan Özcan'a Merkez Bankası tarafından Merkez Bankası'nın itibarını düşürdüğü iddiasıyla haksız dava açılmış ki Serkan Özcan mevcut durumu resmi rakamlarla açıklamaktadır tüm açıklamaları da TV programlarında açık ve nettir. Bu sebeplerle bu yollarla sesimizi kesmeyi hedef alıyorlar ise yanılıyorlar. Şahsım ve teşkilatm adına Başkanlarımızın yanında olduğumuzu tekraren belirtiyoruz” dedi.