'Eskişehir için Eğitim Başkentliği çok önemli'

AK Parti Eskişehir Milletvekili Adayı Nabi Avcı, Eskişehir’deki iki yüzden fazla sendika temsilcileri ile kahvaltıda buluştu. Sendikaların şimdiye kadarki en geniş katılımı sağladığı programda Nabi Avcı; AK Parti döneminde Eskişehir’e büyük yatırımların gerçekleştiğini söyleyerek, istikrarın devam etmesinin gerek Eskişehir için gerek Türkiye için önemli olduğunu vurguladı.

AK Parti Milletvekili Adayı Nabi Avcı, seçim çalışmaları kapsamında sendikaların Eskişehir temsilcileri ile kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirdi. Nabi Avcı yaptığı konuşmada “Türk Dünyası Kültür Başkentliği döneminde Eskişehir için önemli hizmetlerde bulunduk. Dede Korkut Parkı, Yeni Eskişehir Stadı, Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi, ESminyaTürk gibi yapılar inşa ettik, Eskişehir’deki birçok tarihi eserimizi restore ettik. ‘Eski stadı yapılaşmaya açmayacağız.’ dedik. Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi için de çalışmalara başlandı. Hem de altında Eskişehir trafiğini rahatlatacağını düşündüğümüz otoparkı ile birlikte. ‘Eskişehir çok sayıda muhacir vatandaşımızın olduğu bir kent. Çocuklarımız kültürlerini, ata topraklarını tansınlar.’ dedik ve on binden fazla lise öğrencisini, öğretmenleriyle birlikte yurt dışına gönderdik. 

2019 Türk Dünyası Eğitim Başkentliği Eskişehir için çok önemli: Eskişehir bir öğrenci kenti. Cumhurbaşkanımız, Eskişehir’e geldiğinde Eskişehir ve burada okuyan öğrenciler için büyük bir müjde verdi. ‘Eskişehir 2019 Yılı Türk Dünyası Eğitim Başkenti olacak.’ dedi. Üçüncü üniversite ile birlikte; tıpkı kültür başkentliğinde olduğu gibi eğitim başkentliği döneminde de Eskişehirli kardeşlerimiz, önemli hizmetlerle tanışacaklar. Eskişehir’in ismi bir kez daha Türk dünyasında yankılanacak. Eskişehir eğitimde de bir dünya markası olacak, önemli eğitim çalıştaylarına, kongrelerine ev sahipliği yapacak, Eskişehir’e birçok yatırım kazandırılacak, kalıcı ve büyük eserlere sahip olacak. Bütün bu hayırlı işlerin devam etmesi istikrara bağlı. Bu vesileyle önümüzdeki seçimler büyük önem arz ediyor.” dedi. Sendika temsilcileri Nabi Avcı’ya Eskişehir’e yaptığı bütün hizmetler için teşekkür ederek ‘Yanınızdayız’ mesajı verdi.

YORUMLAR