Gövde gösterisi

AK Parti Odunpazarı Teşkilatı, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Erken Genel Seçim startını Atatürk Stadı'ndaki toplantı ile verdi. Geniş katılımın sağlandığı toplantıda Odunpazarı Teşkilatı gövde gösterisi yaptı.

AK Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı, 'Seçim Strateji Buluşması'nı eski Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştirdi. Yağışlı havaya rağmen iftar saatinde ilçe teşkilatı, mahalle yöneticileri, kadın ve gençlik kollarından yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı buluşma ile AK Parti gövde gösterisi yaptı. AK Parti Eskişehir Milletvekili  Emine Nur Günay'ın da katıldığı, diğer milletvekilerinin ise seçim çalışmaları nedeniyle katılamadığı toplantıda  AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en güçlü, etkin ve çalışkan teşkilatlarından biri olarak seçim çalışmalarının başlangıcını yapmak için toplandıklarını belirterek, "Bizim gibi teşkilata bu kutlu Ramazan ayında birlikte olmak, birlikte çalışmak, birlikte iftar yaparak dua etmek yakışır" dedi.

Volkan Doğan'ın konuşmasından satırbaşları: 

DURMADAN YORULMADAN: Son günlerde yaşananlar bu seçimin neden erken olması gerektiğini gözler önüne seriyor. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçimi, olabilecek en erken tarihe almasının haklılığı ortaya çıktı. Ülkemizi işgal etmek isteyen şer odakları, seçim vaktinde yapılsa 1,5 yılda yapacaklarını, son 1,5 ayda yapmak zorunda kalınca suçüstü yakalandı. Bakın, dolar üzerinden seçime nasıl müdahale etmeye çalıştıklarını görüyorsunuz. İşte bu yaptıklarını 1,5 yıl boyunca yapacaklardı, ancak erken seçim kararıyla vakitleri kalmadığı için foyaları ortaya çıktı. Odunpazarı teşkilatı için erken seçim diye bir durum söz konusu değildir. Odunpazarı teşkilatı her daim seçime hazırdır. Biz hazırlığımızı aylar öncesinden yaptık.

EN AZ DÖRT, YETMEZ BEŞ VEKİL: Eskişehir'in her biri birbirinden değerli 7 milletvekili adayı olduğunu söyleyen Doğan, "Gönül hepsinin Meclis'te olmasını ister ancak gerçekleri de inkâr edemeyiz. Eskişehir olarak bu seçimdeki hedefimiz 3 milletvekili sayımızı 4'e çıkarmaktır. AK Parti'mizin bu hedefi Odunpazarı teşkilatımızın da hedefidir. 4 milletvekilini Ankara'ya yollarsak, teşkilatımızın içinden gelen eski il başkanımız Dündar Ünlü'yü de milletvekili yapmış, gücümüzü cümle aleme göstermiş olacağız" diye konuştu.

HESAP KİTAP ORTADA: Doğan, AK Parti'nin 4 vekil çıkarmasının bazı partilerin 3 milletvekili çıkarabilmesinden daha büyük ihtimal olduğunun altını çizerek, "Yeni seçim sisteminde, hangi ittifak 1 fazla oy alırsa, 4 milletvekilini kazanıyor. Yani, zaten son seçimde, toplamda birinci olmuş AK Parti-MHP ve BBP’nin toplam oyları, yine ilk sırada olursa, görevimizi yerine getirmenin huzurunu hep birlikte yaşayacağız inşallah. Onun için bu seçimde Odunpazarı Teşkilatı olarak sloganımız '+1'dir yol arkadaşlarım" diye seçim sloganlarını açıkladı.

ODUNPAZARI'NDA DA BİRİNCİ OLACAĞIZ"'+1' demek, Eskişehir’de birinci olmak, 4 milletvekilini kazanmak, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı olması için Eskişehir’in katkısını en üst seviyeye çıkarmak demek. Son yapılan seçimde, Odunpazarı’mızda ikinci partiyiz. İttifakımız Allah’a şükür birinci olacak, ancak biz de Odunpazarı’nda birinci olmak zorundayız. Son seçimde birinciliği 200 oyla kaçırdık, bu seçimde “+1” diyerek, Odunpazarı’nda da birinci olacağız inşallah."

7 ADAYLA DA GURURLUYUZ, YANLARINDAYIZDoğan sözlerine şöyle devam etti: "Son kongremizi hatırlıyor musunuz? İşte oradaki ruhu, çalışma azmini, gücümüzü bu seçimde de alana yayarsak, Odunpazarı’nda birinci parti olmamamız için hiçbir sebep yok. Partimiz çok değerli isimleri listeye koydu ve biz teşkilatlara emanet etti. Her biriyle gurur duyuyor, faydalarını biliyoruz. Teşkilat olarak görevimiz 7 ismin de her birinin yanında olmaktır. 24 Haziran’a kadar adaylarımız Teşkilatımıza emanet. 24 Haziran'dan sonra da Eskişehir ve Odunpazarı Milletvekillerimize emanet. Prof.Dr. Nabi Avcı... Eskişehir'e iki bakanlık getirdi. Türk Dünyası Kültür Başkentliği ile şu anda bulunduğumuz alanı Millet Bahçesi yapma şansını  bize kazandırdı. Şehrin en değerli arazisinin Dede Korkut Parkı olmasını sağladı. Harun Karacan... Eskişehir'den çıktı. Partimizin Genel Başkan Yardımcılığı konumuna kadar yükseldi. Eskişehir'in sorunlarıyla yakından ilgilendi, çözüm sağladı. Prof.Dr. Emine Nur Günay... Eskişehir'in ilçelerinin marka değerini yükseltmek için çalışıyor. Meclis ve AK Parti'mizi Avrupa'da temsil ediyor. Eskişehir'deki kadınların TBMM'deki sözcüsü oldu. Ve Dündar Ünlü... Hepimizin sevdiği, saydığı, teşkilatımızın temsilicisi Dündar Ünlü'nün neler yaptığını anlatmaya gerek bile görmüyorum. Büyük Birlik Partisi'nin en sevilen, sayılan isimlerinden Ahmet Namık Akdoğan ağbimiz, Malıç'ın en sevilen simalarından Nurettin Kaba ağbimiz, teşkilatın yakından tanıdığı Serhat Tunç kardeşimiz..."

Toplantıda AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay da bir konuşma yaptı. "Vakit Türkiye vakti, vakit Eskişehir vakti" diyen Günay, "Şimdi sıra 24 Haziran’da son noktayı koymaya geldi" ifadeleriyle 24 Haziran'daki Cumhurbaşkanlığı ve Erken Genel Seçim'in öneminden bahsetti. 

Emine Nur Günay'ın konuşmasından satırbaşları:

SEÇİM STARTI ODUNPAZARI'NDAN: Bugün birlik beraberlik içinde çalışmak için buradayız. Bugün 16 yıldır sevdalarını bizlerle paylaşan, paylaştıkça güçlenen Odunpazarı teşkilatımızın 24 Haziran’da elde edeceği başarılar için buradayız. Bugün sevgili başkanımızla birlikte sizlerle birlik seçim startını veriyoruz Odunpazarı’ndan. Allah yar ve yardımcımız olsun.

ALLAH'IN DA BİR TAKDİRİ VAR: 24 Haziran seçimi herhangi bir seçim değil. Cumhurbaşkanımız ülkemiz için çalışacağız. Bu Türkiye’nin kaderini belirleyecek bir seçim. Bu yalnız Türkiye’nin değil bölgenin ve dünyanın kaderini belirleyecek bir seçim. Şöyle bir düşünün Gezi olayları, 17-25 Aralık, 15 Temmuz hain darbe girişimi, neleri denediler. F-16’lılarla bütün sivilleri taradılar. Tek hedef vardı, Türkiye’yi bölmek, Recep Tayyip Erdoğan’dan kendilerince kurtulmak. Ama Allah’ın da bir takdiri var. Sizlerin milletimizin desteğiyle bütün bunlara göğüs gerdik. Şimdi sıra 24 Haziran’da bunun noktasını koymaya geldi.

ÜÇ TEMEL HEDEFİMİZ VAR: Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Yeni Türkiye bambaşka bir Türkiye olacak. İşte bunu da ancak sizlerle sağlayabiliriz. Hedefimiz çok net, hedefimize kilitlenip hep birlikte çok çalışacağız. Hedefimiz nedir? Bir, daha birinci turda Cumhurbaşkanımızı başkan seçtirmek. İki, güçlü bir yürütme için güçlü bir yasama için parlementoda çoğunluğu almak. Bu nedenle de Eskişehir’den en az dört vekil çıkarmak. Üç, bu seçimler yerel seçimler Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerin altyapısını hazırlayacak.

YEREL SEÇİMDE DE HEDEFİMİZ ÇOK BÜYÜK: 24 Haziran’da zafere imza atarak yerel seçimlere güçlü enerji dolu gitmek için hazır mıyız? Yerel seçimlerde de hedeflerimiz çok büyük. Onun çalışmalarını da şimdiden başlatmış olacağız. Bu seçimlerde Odunpazarı teşkilatı ile çalışmak benim için en büyük onur ve gurur olacak. Gece gündüz çalışacağız ve inşallah bu hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Vakit Türkiye vakti, vakit Eskişehir vakti.

YORUMLAR