Ünlü adaylık için istifa etti

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

24 Haziran'da yapılacak erken seçim için Adalet ve Kalkınma Partisi'nde flaş gelişme.

Alınan bilgiye göre AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü, erken seçimlerinde Eskişehir'den milletvekili adayı olmak için istifa etti. 

İl Başkanlığı görevinden istifa eden Ünlü, 17 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılan kongrede yeniden il başkanlığına seçilmişti.

Ünlü, AK Parti Eskişehir milletvekilliği sıralamasında en güçlü aday olarak gösteriliyor. 

DÜNDAR ÜNLÜ KİMDİR?

1970 Eskişehir doğumludur. Öğrenim hayatının tamamı Eskişehir’de geçmiştir. Lisans öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde yapmıştır. Mali müşavir olan Ünlü, 2002 yılında, AK Parti Muttalip kurucu belde başkanı olarak başladığı siyaset ile 12 yıldır doğduğu şehre hizmet etmektedir. Önce merkez il genel meclis üyesi, 2009 yılında ise Tepebaşı il genel meclis üyesi olarak seçilen Ünlü, meclis üyeliği yaptığı dönem boyunca plan-bütçe komisyonu başkanlığı görevini yürütmüştür. İl genel meclisinde denetim komisyonu başkanlığı, il encümen üyeliği ve meclis 1. Başkan vekilliği yapan Ünlü, köylere hizmet götürme birliğinde de yer almıştır. Köy yolları yapımı, tamir ve bakımı başta olmak üzere köylere pek çok hizmetin götürülmesinde öncü rol oynamıştır. Müsiad yönetim kurulu üyeliği, Eskişehirspor yönetim kurulu üyeliği ve S.S. Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 2013 yılında AK Parti Eskişehir Tepebaşı İlçe başkanı olarak atanan M. Dündar Ünlü, 2014 yılında ise AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı görevine getirilmiştir. Ünlü, 17 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleşen kongrede yeniden AK Parti Eskişehir İl Başkanı olmuştur. 

YORUMLAR

yorum-212
HANİFE BULUT
Hayırlı olsun Allah yolunuzu açık etsin inşAllah başkanım.