Fatih Dönmez yemin etti Fatih Dönmez yemin etti

''Üye kayıtlarımız ile iftihar ediyoruz''

Ceyhan vatandaşların partilerine yoğun ilgisi olduğunu belirterek, “Memleket Partisi il başkanlığını geçtiğimiz sene Ağustos ayından itibaren yapmaya başlamıştım. Şubat ayında da il başkanlığından ayrıldım. Memleket Partisi yurt çapında özellikle gençler ve kadınların büyük teveccühüne sahip, muazzam bir üye girişi olan bir parti.  Bununla iftihar ediyoruz.  Bunun nedeni de, Türk Milletini iki kutup arasına sıkıştırmak istiyorlar mevcut sistemde. Halkın bunu kabul etmesi mümkün değil ve üçüncü seçenek bir çıkış yolu olarak Memleket Partisi’ni görüyorlar” dedi. 

''Tüm aday adayları kol kola çalışacağız''

Seçim çalışmalarına hızla başlayacaklarını ifade eden Ceyhan, “Seçim sathı mahalline girildi.  Pazar günü milletvekili aday listeleri partiler tarafından açıklanacak. Bizim partimize de 16 müracaat oldu bu süreçte. Pazar günü Eskişehir 6 milletvekili çıkaracağı için 6’ya düşecek. Biz milletvekili aday adayları ile bir toplantı yaptık, bizim adımız listede olsun ya da olmasın Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı adaylığı için çalışacağız. Listede olalım ya da olmayalım bütün milletvekili aday adayları kol kola Eskişehir halkını çarşıda, pazarda, kurumda, kuruluşlarda ziyaret edeceğiz. Kanaat önderlerini ziyaret edeceğiz ve partimizin politikalarını halkın sorunlarını, ülkenin dertlerini ve çözüm önerilerini anlatmaya çalışacağız. İnşallah bu konudaki çalışmalarımızla muvaffak olacağımızı düşünüyorum ben” diye konuştu. 

''Depremden sonra şov yapmaya gidenler gibi değildi''

İl başkanlığı döneminde oldukça yoğun üye kaydı olduğunun altını çizen Ceyhan, “Çok daha fazla üye kaydı var şu anda. Sayın Genel Başkanımız depremden sonra o gece Kahramanmaraş’a gitti. Otobüse gerekli olan her şeyi doldurdu, Yalova depremini yaşadığı için bu konuda tecrübeliydi.  Hiçbir şey beklemeden hemen hareket ettiler. Gece Saat 12’de Kahramanmaraş’taydı Sayın Genel Başkanımız. Hemen olay yerindeydi. Depremzedelerin durumunu yerinde gördüler, o anki imkanlarla hemen elimizi uzattık. Sayın Genel Başkanımızın çalışmalarını insanlar gördüler. Depremden birkaç gün sonra şov yapmaya gidenler gibi değildi. Millet zaten orada perişan olmuş, hava soğuktu, yağmur kar yağıyordu. İki gün sonra kar bittikten sonra gitmenin bir manası yok. Maalesef siyaset ülkemizde çok kirli. Sayın Genel Başkanımız Muharram İnce’nin bu samimi, dürüst hızlı karar alması çok teveccüh gördü. Yıllar öncesinden deprem Türkiye’de beka sorunudur demesi, sürekli bunu vurgulaması, insanlar şunu gördü, evet bir siyasi lider öngörülü dağın arkasını gösteriyor. Ülkemizin böyle öngörülü, liyakat sahibi, bilgili, kültürlü birine ihtiyaç var. Tüm bu nedenlerle benim dönemimden daha fazla sayıda üye kaydı yapıyoruz. 85 Bin yeni bekleyen müracaat var. Üye sayımız çok hızlı bir şekilde yükseldi, artarak da devam edeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.  

''Eskişehir bir plato ama altı su''

Eskişehir’in sorunları hakkında da konuşan Ceyhan, “Eskişehir’in en önemli sorunu deprem. Eskişehir bir plato ama altı su. İnönü’den gelen bir fay hattımız var. Depremi öngörerek, riskli binaların bir an önce kentsel dönüşüme tabi tutulması gerekiyor. İkinci problem trafik. Ankara Bursa yolu şehrin içinde kaldı. Şehrin dışına alınmasını merkezi yönetimin yapması lazım. Kuzey Güney aksı sıkıntılı. İlçe yolları bitirilmeli. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen, tabi hem ülkede hem yurt dışında tanınan çok saygın bir bilim insanı ve yerel yönetici. Ben de saygıyla her yerde bahsediyorum. Eskişehir’de hakikaten Anadolu’nun kırsalında pasaportla girilmeyen bir Avrupa kenti yapmış bunu söylemek lazım. Şehir merkezindeki sorunlar için merkezi yönetim ile yerel yönetimler işbirliği içerisinde olmalı. Merkezi yönetim bir tarafa çeker, yerel yönetimler bir tarafa çekerse bu hizmetler halka ulaşmaz” 

''Projelerimiz ve bir iddiamız var''

Kararsız seçmen konusunda da değerlendirmelerde bulunan Ceyhan şöyle konuştu, “Genel başkanımız bunu çok söylüyor, ‘aslında en büyük parti kararsızlar’ dedi. Bir tarafta 20 yıldır vaat ettiği hiçbir şeyi yapamamış, yorgun bir iktidar var.  Ama 20 yıldır iktidarda kalmasının sebebi de muhalefet. İddiası olamayan muhalefet. Millete umut aşılayamayan bir muhalefet var. Vatandaşlar bunu görüyor. Bugün bu yorgun iktidar tekrar aslında anayasaya aykırı olarak tekrar aday oluyor. Sanki memlekette memleketi yönetecek kimse yokmuş gibi.  Projelerimiz var,  tarımı düşünüyoruz, iklim krizini düşünüyoruz, su problemini, eğitimi düşünüyoruz, bizim iddiamız var. Cesur yürek Muharrem İnce Türk Milleti’nin önüne ciddi bir seçenek. İkna edici, samimi, içimizden biri, inandırıcı dolayısıyla biz iddialıyız. Kararsızlar da partimize teveccüh gösterecekler. Çünkü vatandaş, sandığa gittiği zaman aklı ve vicdanıyla baş başa. Kendisinin çocuğunun, torununun geleceği için sandıkta sağduyulu bir şekilde en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Kararsızların oyunun bu seçimin kaderini belirleyeceğini düşünüyorum.  Ülkemizin geleceğini oylayacağız”

''Gençlerden çok umutluyuz''

Gençlerin partilerine yoğun ilgi gösterdiğini aktaran Ceyhan, “Gençler bizim başımızın tacı. Herkes Z kuşağı diyor, Z kuşağını bu yaşlı siyasetçilerin anlaması mümkün değil.  Z kuşağı bambaşka bir iklimde yetişti. Ders kültürümüz farklıydı, şimdi Z kuşağı dünyanın bilgisine anında ulaşıyor. Başka bir kuşak. Beklentileri de farklı. Eskişehirli genç Eskişehir’i düşünmüyor, Türkiye’yi düşünüyor, Avrupa’yı düşünüyor. Dünya avcunun içinde farklı bir kültür. Beyinleri tertemiz, şartlanmamışlar, şu parti bu parti şartlanmamışlar. Bizim gençliğimiz çok şartlanmıştık, sağcı, solcu, baba partisi gibi, ama gençler öyle değil, gençler önyargısız tertemizler. Mevcut durumu da iyi analiz ediyorlar. Sayın Genel Başkanımızın söylemleri onların hoşuna gidiyor, yerine göre ciddi, yerine göre esprili, yerine göre dans eden, samimi. Biz gençlerden çok umutluyuz onlar da bizden çok umutlu. Memleket Partisi’nden umutlu. Gençler Memleket Partisi’ni iktidar yapacak yegane toplumsal güç ve tabi hanımefendiler de. Kadınlar da çok duyarlı” dedi. 

''Vatandaş ile temas ederek en az bir milletvekili çıkaracağız''

Ceyhan Eskişehir’de bir milletvekili çıkaracaklarını belirterek, “Eskişehir’de bir milletvekili alırız gibi bir öngörümüz var, ikincisi sürpriz olur. Tabi 6 milletvekili çıkaracak Eskişehir. Gayretimiz bir milletvekili çıkartıp ikincisi için gayret etmek. Bunun için çalışacağız. Bu oylar çantada keklik değil. Vatandaş ile temas edersek, taleplerine doğru yanıtlar verebilirsek, iki milletvekilini de zorlarız diye tahmin ediyorum” şeklinde konuştu.