alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de lokantacı esnafından çağrı: Bütün önlemleri almaya hazırız...

1.42 Etli Ekmek Konya Sofrası İşletme Sahibi Mustafa Küçüker, lokantacı esnafı olarak kendi imkanları ile kampanyalar düzenleyerek satışlarına devam ettiklerini, ancak sadece paket servisle gelirlerinin çok azaldığını ve dayanacak güçlerinin kalmadığını söyledi.

Sektör 21.01.2021, 13:48 24.01.2021, 15:16 ABONE OL: google news
Eskişehir'de lokantacı esnafından çağrı: Bütün önlemleri almaya hazırız...

Küçüker, hiçbir destek almadan ayakta durma çabası verdiklerini belirterek, "Kış şartları paket servisi çok daha zorluyor. Paket servis çalışanlarımız kaza yapabiliyor. Biz lokantacı esnafı olarak müşterilerimizi yine işletmelerimizde ağırlamak istiyoruz. Her türlü tedbiri de almaya razıyız. Bize metrekareye göre masa sayısı söylesinler, ya da hijyenle ilgili ne gerekiyorsa tedarik etmeye razıyız. Ancak bu şekilde paket servisle işlerimizi döndürebilmemiz çok zor" diye konuştu.

"Yetkililer bizi temsil etmeli"

Yaşanan süreçte siyasi ve yerel yöneticilerden daha fazla destek beklediklerini ifade eden Küçüker, "Bir yıldır bizimle ilgili çeşitli kararlar alındı, hepsine uyduk. Ancak işletmelerimizde sadece paket sersive döndükten sonra gelirlerimiz çok azaldı. Bu süreçte kira, elektrik gibi diğer giderlerimiz aynı şekilde devam ettiği için bankalara borçlandık. Bu şekilde daha fazla ne kadar dayanabiliriz. Bizler belki tek tek sesimizi duyuramayız, ancak, temsilcilerimiz bizim için daha fazla çalışma yapmalı diye düşünüyorum. Esnaf şuan geçimini zor sağlıyor" dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:11
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:45
Yatsı 21:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@