alexa

banner912

banner766

Oturma Odasında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Sektör 09.09.2021, 14:39 ABONE OL: google news
Oturma Odasında Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

Ev ortamında birçok oda için farklı dekorasyon ve uyum seçeneklerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Dekore edeceğiniz odaya göre renk ve ürün uyumu yakalamak isteyebilirsiniz. Özellikle oturma odası gibi sık kullanılan alanlarda pek çok eşyanın uyum içinde olması açısından renkler önemli bir etken. 

Genel olarak oturma odasında renkler duvar ve mobilya olarak iki gruba ayrılır. Söz konusu renkler odadaki tarzın ve renk uyumunun belirlenmesini sağlar. Oturma odasını dekore ederken zevkinize uygun tarz ve tasarımlardan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda oturma odasını tamamlayan renkler de tercih ettiğiniz tarzı yansıtmada etkin rol oynar. Oturma odasını dekore ederken hangi renkleri kullanmanız gerektiğini merak ediyorsanız işte cevabı; 

Oturma Odası Koltuklarıyla Yaşam Alanı Arasındaki Uyum 

Oturma odası için koltuk seçerken yaşam alanınızı ve yaşayan kişileri göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle çocuklu evlerde koltuklar en çabuk kirlenen alanlardan biridir. Bu nedenle koltukların hem odanın tarzına hem de çocuklara uyum sağlaması gerekir. En sağlıklı çözüm için açık renkli koltuk takımı seçeneklerinden uzak durmanızda fayda var. Bu noktada gri, kahverengi ve toprak tonlarından oluşan koltuklar sizin için ideal bir tercih olabilir. 

Oturma Odasında Sıcak Renkler 

Oturma odası genel olarak uzun süre vakit geçirdiğiniz ve misafirlerinizle eğlendiğiniz bir alanı kapsar. Bu nedenle oturma odasında sıcak ve samimi bir atmosfer yaratmak isteyebilirsiniz. Genel olarak oturma odalarında hakim olan bilindik renklerin yanı sıra canlı tonlara da ağırlık verebilirsiniz. Açık renklerden oluşan bir oturma odasında odak noktasını belirlemek için farklı renkte bir parça kullanmanız çarpıcı bir görünüm yaratabilir. 

Oturma Odası ve Duvar Arasındaki ilişki 

Oturma odasındaki eşyalar kadar duvar rengi de dekorasyonu önemli ölçüde etkiler. Genel olarak eşyalar daha fazla yer kapladığı için oturma odasındaki ürünlere odaklanıyor olabilirsiniz. Ancak bütüncül ve uyumlu bir oda yaratmak için her detayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle mobilya ve diğer eşyalar canlı renklerden oluşuyorsa duvarda ferah ve aydınlık renkler tercih edilebilir. Bu noktada beyaz ve tonları harika bir duvar yaratmanızı sağlayabilir. 


Oturma odası başta olmak üzere evinizin tüm ihtiyaçları için https://www.wehomy.com/ farkını deneyimleyebilirsiniz. 


 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@