Eskişehir’in yanı sıra başta İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir gibi birçok ilden seyirci kitlesi bulunan Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, klasik müziğin dünyaca ünlü eserlerini başarılı konuk solistleri ağırlayarak seslendirmeye devam ediyor.

Son olarak Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, orkestra şefliğini Ender Sakpınar’ın yaptığı konserde konuk solist olarak başarılı genç keman sanatçısı Elvin HoxhaGaniyev’iağırladı.

Carneige Hall, Berlin Filarmoni Hall, Kremlin Palace, Tchaikovsky Konser Salonu, Amsterdam Concertgebouw, Zurih Tonhalle, Royal Albert Hall gibi dünyaca ünlü konser salonlarında sahne alan ve uluslararası çok sayıda ödülü bulunan keman Elvin Hoxha Ganiyev, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı’nda (Opera) muhteşem bir konsere imza attı.

Biletleri satışa çıkar çıkmaz büyük ilgi gören konserde Senfoni Orkestrası ve Elvin HoxhaGaniyev, “A. Piazzolla’nın 4 Mevsim ve A. Glazunov’unMevsimler’den Yaz ve Sonbahar” adlı eserlerini seslendirdi.

Büyük ilgi gören konser sonunda Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Gazeteci Rahmi Turan ile konseri izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Senfoni Orkestrası adına Şef Ender Sakpınar ile solist Ganiyev’i gösterdikleri muhteşem performans nedeniyle kutlayarak çiçek takdim etti. İzleyiciler de Senfoni Orkestrası ve solist Ganiyev’i uzun süre ayakta alkışladılar. Düzenlediği birbirinden özel konserlerle büyük ilgi gören Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, sanatseverleri klasik müzikle buluşturmaya devam edecek.