banner766

Seyitgazi çiftçisine can suyu

Seyitgazi Belediyesi'nin girişimleri ile ilçede tarımsal sulama amaçlı sondaj çalışmasına başlandı. Belediye Başkanı Hasan Kalın, “Açılan su kuyuları ile memleketimiz tekrar yeşerecek” dedi.

Seyitgazi 03.11.2018, 13:54 05.11.2018, 12:47
Seyitgazi çiftçisine can suyu

Seyitgazi İlçesi merkez İkiçeşme Mahallesi İlme Çiftliğinde bulunan bölgede derin kuyu sondaj çalışması başlatıldı. Sondaj bölgesindeki çalışmaları inceleyen ve bilgi alan Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, “İlme Çiftliği bölgesinde sulama sistemleri havzasında, derin kuyu çalışması gerçekleştiriliyor. İnşallah bu kuyudan güzel ve bereketli sular çıkar. Bu memleketin ve bu milletin, bu aziz toprakların inşallah kuyumuz sayesinde yeşermesine vesile olmasını diliyorum. Bölgemizde, sulama sistemlerimizin olduğu bölgelerde de bu tür kuyu çalışmalarımız inşallah devam edecek. Bu vesile ile milletimize bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.  

İlk sondaj çalışmasının yapıldığını belirten belediye yetkilileri, yaklaşık 200 metre derinliğe kadar su arama çalışmasının yapılacağını ifade ettiler. Yetkililer su bulunması halinde tarımsal alanda kullanılan sulama kanalları vasıtası ile bölgenin yeniden canlandırılacağını dile getirerek, “Yaklaşık 500 dönüm arazide sulama imkânı sağlanması amaçlanmaktadır. Seyitgazi, Örencik ve Yazıdere mahallelerimizde bulunan sulama sistemlerine entegre edilecek 10 kuyu çalışması hedefleniyor. Su bulunması halinde basınçlı damlama su sistemi ile 1 kilometre alanda sulama yapılabilecek” açıklamasında bulundular. 
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:52
İkindi 15:20
Akşam 17:41
Yatsı 19:05
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@