Seyitgazi'nin binlerce yıllık doğal ve tarihi güzellikleri ile renkli, güncel yaşamını fotoğraf sanatı aracılığıyla gözler önüne serecek, amatör veya profesyonel yüzlerce fotoğrafçıyı ilçeye çekecek “Seyitgazi Belediyesi 100. Yıl Fotoğraf Yarışması” başlıyor. Son başvuru tarihi 26 Ağustos 2022.

Fotoğraf sanatına gönül veren herkesin katılabileceği organizasyonda dereceye girenler toplamda 6 bin TL ile ödüllendirilecek. Seyitgazi Belediyesi 100. Yıl Fotoğraf Yarışması’na başvurular yalnızca online olarak [email protected] adresinden yapılacak ve 26 Ağustos 2022 tarihine kadar devam edecek.

Sücaaddin Veli Derneği'nden Başkan Uğur Tepe'ye ziyaret Sücaaddin Veli Derneği'nden Başkan Uğur Tepe'ye ziyaret

Seyitgazi'de ödüllü yarışma

Seyitgazi’nin farklı mekânlarını, insanını, mevcut sosyal, ekonomik ve kültür hayatını en güzel karelerle kayıt altına alacak organizasyon “serbest” kategoride tertip ediliyor. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ve meclis üyelerinden oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecektir.

Serbest kategoride birinci 3 bin TL, ikinci 2 bin TL, üçüncü bin TL ile ödüllendirilecek.

Sonuçların 30 Ağustos Çarşamba günü açıklanacağı organizasyonda dereceye giren fotoğrafçılara, 1 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilecek törenle ödülleri teslim edilecek. Yarışma sonunda ilk 25’e giren eserlerden oluşan bir de fotoğraf sergisi açılacak. 

İşte başvuru şartları

Başvuru şartları ise şöyle;

  1. Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 1 (bir) adet Renkli veya Siyah-Beyaz eserle katılabilir.
  2. Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 72 -300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı 2400 pikselden az olmayacak şekilde yüklenecektir. Fotoğrafların boyutları 1 MB’den küçük olmamalıdır.
  3. Drone vb. araçlarla çekilen fotoğraflar da yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya/yarışmacıya aittir.
  4. Katılımcı, mail yoluyla ilettiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksi bir durumda diskalifiye olacağını kabul eder.
  5. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından ve Seyitgazi sınırları içinde çekilmiş olmalıdır.
    rafların tamamı, sonraki zamanlarda Seyitgazi Belediyesi tarafından kullanılabilir
  6. Yarışma dahilinde iletilen fotoğrafların tamamı, sonraki zamanlarda Seyitgazi Belediyesi tarafından kullanılabilir.