Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Uğur Tepe, Seyitgazi merkez ve mahalleleri için yapılan çalışmalarla ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Sunum sonrasında dernek başkanlarının arzu ve taleplerini dinleyen Başkan Uğur Tepe, hemşehri dernekleri ile ilgili olan projelerinden bahsetti.

SEYDER Başkanı Sami Türkmen "Bizler hiçbir siyasi amaç gözetmeksizin İlçemizin daha iyi bir konuma gelmesi için her zaman çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bu toplantı için katılım sağlayan Mahalle Dernek Başkanlarımıza, Dernek yönetimlerine ve Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe’ ye de ayrıca teşekkürlerimi iletmek istiyorum." dedi.

Toplantı sonrası açıklamada bulunan Başkan Uğur Tepe “Hemşeri derneklerimiz ve yönetimleriyle her zaman diyalog halindeyiz fakat bu şekilde tüm derneklerimizi bir araya toplayarak yaptığımız organizasyonlarımız birlik ve beraberliğimizi artırıyor. Tüm derneklerimizin ortak bir amacı var: Seyitgazi’mizi nasıl daha tanınabilir hale getirebiliriz ve Seyitgazi için neler yapabiliriz. Bizlerde Seyitgazi Belediyesi olarak her zaman yanlarındayız ve destekçileriyiz. Katılımları için Dernekler Başkanı Sami Türkmen'e ve tüm dernek başkanlarımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.