Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde bulunan Seyyid Battal Gazi Külliyesi restorasyonu tamamlandı. ilçeye ziyaret her geçen gün artıyor. Seyyid Battal Gazi Külliyesinin restorasyonu Eskişehir Valiliği ve Seyitgazi Kaymakamlığı tarafından 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlandı.

Ramazan ayının 1. günü itibari ile kullanıma açılan külliye Ramazan ayı boyunca bir çok iftara ev sahipliği yaptı. Kış aylarında zorlu hava koşullarına rağmen 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanan Seyyid Battal Gazi Külliyesi, restorasyon sonrası Eskişehir ve diğer illerden gelen ziyaretçilerin uğrak noktası haline geldi. Çevrede yaşayan vatandaşlar, yapılan çalışmanın Eskişehir Seyitgazi ilçesine turizm anlamında ciddi katkılar sağladığını ifade ettiler. 

Yapıldak'ta su deposu yenilenerek hizmete sunuldu Yapıldak'ta su deposu yenilenerek hizmete sunuldu

Esnafın yüzü güldü

Çevre esnafı da artan ziyaretçilerden memnun. Geçtiğimiz yıllara nazaran bu yıl Külliyeyi ve yapılan restorasyonu görmek isteyen  ziyaretçi sayısındaki artış yereldeki esnafında yüzünü güldürdü. İlçe halkı yapılan restorasyon sonrası, TRT tarafından hazırlanan ve ilk bölümü Seyyid Battal Gazi olan “Huzurda” programına konu olduğunu ve ilçenin tanıtımına büyük katkı sağladığı ifade etti. Yine gezi programları ile ünlü olan Belma Belenle Geziyoruz programına konu olan Seyyid Battal Gazi Külliyesi turizm sezonuna iyi bir giriş yaptığı ifade edildi.