İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş, Sivrihisar'da yapılan devlet hastanesi inşaatının durduğunu ve müteahhidin işi bıraktığını iddia etti...

İYİ Parti'li Toptaş'tan 101'inci yıl mesajı İYİ Parti'li Toptaş'tan 101'inci yıl mesajı

İYİ Parti Eskişehir Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlçemizde bulunan 40 yataklı devlet hastanesi 1975 yılında ihale edilerek 1982 yılında hizmete açılmıştır. Yıllar sonra bu hastane için yapılan tetkikler, incelemeler sonucunda ve görülen lüzum üzerine mevcut hastanenin bahçesine 40 yataklı yeni hastane yapılması kararlaştırılmış ve inşaatına başlanmış olması ilçe halkı olarak bizleri memnun etmişti. Ancak inşaat girdilerinin, işçi ücretlerinin aşırı derecede yükselmesi ve ihaleyi alan firmaya girdi fiyatlarında oluşan farkların ödenmemesi nedeniyle yüklenici firma inşaatı yarım bırakarak işi terk etmiştir. Firmanın işi bırakmasının üzerinden tahmini üç ay geçmesine rağmen yeni ihale yapılmamıştır. ​Kış aylarının yaklaşması sebebiyle yeni ihalenin bir an evvel yapılarak kış gelmeden kaba inşaatının tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde kış mevsiminin bölgemizde çetin geçmesi nedeniyle açıkta kalan kolon demirleri ve betonun zarar görmesi muhtemeldir."

"Vergilerle yapılan bu yatırımların ziyan edilmemesi gerekiyor"

"​İlçemiz, Türkiye’nin en önemli ulaşım yollarının kesiştiği bölgede olması nedeniyle önem arz etmektedir. Bu sebeple ilçe dışından gelecek vatandaşlara ve ilçe halkına daha modern, daha donanımlı günün şartlarına uygun hizmet verecek olan yeni devlet hastane inşaatının kış ayları gelmeden bir an evvel ihale edilerek tamamlanması ve hizmete açılması en büyük arzumuzdur. Vatandaşlarımızın alın teriyle verdiği vergilerle yapılan bu yatırımların ziyan edilmemesi gerekmektedir. İlimiz milletvekilleri ve yöneticilerinin bu milli servetimizin heba olmaması için sağlık bakanlığı nezdinde girişimlerde bulunarak bir an önce hastane inşaatının bitirilerek vatandaşımızın hizmetine açılması konusunda ilçemiz halkı adına yardımlarını talep etmekteyiz."