Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik ve Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında 2022-2023 başvuru dönemi tanıtımı için Mihalıççık ve Sivrihisar'da toplantılar gerçekleştirildi.

Eskişehir'de dev yatırım! Kurulu kapasitesini 2 buçuk kat artıracak Eskişehir'de dev yatırım! Kurulu kapasitesini 2 buçuk kat artıracak

Mihalıççık’ta yapılan toplantıya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bilal Tosun, mahalle muhtarları, çiftçiler ve yatırım yapmak isteyen 26 kişi katıldı. Sivrihisar’da yapılan toplantıya ise İlçe Tarım ve Orman Müdürü Erhan Ulutürk, mahalle muhtarları, çiftçiler ve yatırım yapmak isteyen 54 kişi katıldı.

Program kapsamında Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Dr. Uğur Sağlam yaptığı sunumda proje konuları, başvuru şartları, değerlendirme süreci, uygulama rehberi ve özellikle makine ekipman başvuruları konusunda bilgi verdi. Ayrıca şube müdürlüğü teknik personeli tarafından makine ekipman başvurularında makinelere özel şartlar, istenen belgeler, puanlama tablosu ve başvuru sistemi anlatıldı. Toplantı katılımcıların sorularının cevaplanmasının ardından sona erdi.

Üreticiler teknik destek ve ayrıntılı bilgi için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, İl Proje Yürütme Birimine başvurabilirler.