alexa

banner912

banner766

Bu merkez çürümeye terk edilmesin... Eskişehir'de açılmayı bekliyor

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde yapımı tamamlanan Nasrettin Hoca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi açılmayı bekliyor. İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş "Yaklaşık bir yıla yakın zamandır bu merkez hizmete açılmayı bekliyor. Bir an önce dernek genel kurulunun toplanarak bu güzel tesisin nasıl çalıştırılacağı konusunda ivedilikle karar alarak hizmete açılması gerekmektedir" çağrısında bulundu.

Sivrihisar 09.01.2021, 13:21 11.01.2021, 17:13 ABONE OL: google news
Bu merkez çürümeye terk edilmesin... Eskişehir'de açılmayı bekliyor

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde Nasrettin Hoca Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, yapımının üzerinden bir yıl geçmesine rağmen henüz hizmete açılmadı. 

İYİ Parti Sivrihisar İlçe Başkanı Recep Toptaş konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

"Belli bir yaşın üzerinde hayatının tek başına idame ettirmekte zorlanan yaşlıların, kimsesizlerin, gariplerin hayatlarını sıcak bir ortamda idame etmeleri amacı ile huzur evleri yapılmaktadır.

Günümüzde ekonomik şartlar dolayısı ile ailelerde genellikle bireyler çalıştığından yaşlı bireylerin bakımlarını üstlenecek kimse bulunmamaktadır. Özel bakıcı bulmak hem maddi hem de güvenilirlik bakımından zor olduğundan, böyle durumlarda kişiler huzurevlerini tercih etmektedirler.

İlçemiz içinde ve kırsal mahalleler de bakıma muhtaç yaşlılar ve kimsesizler için Nasrettin Hoca Huzur evi yaptırma derneği kurularak  bu insanlarımızın sıcak bir ortamda günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve hayatlarını idame ettirmeleri amaçlanmıştır.

Sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın yardımları aynı zamanda TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları Projesi kapsamında devletten alınan yardımlarla 44 oda 88 yataklı Nasrettin Hoca Huzurevi ve Yaşlı bakım merkezi inşaatı tamamlanmış olup, mobilya, mefruşat, mutfak, sosyal alanlar kullanıma hazır hale getirilmiştir. Sadece şu an 250.000 TL civarında borcu bulunmaktadır.

Ancak yaklaşık bir yıla yakın zamandır hizmete açılmayı bekliyor. Bir an önce dernek genel kurulunun toplanarak bu güzel tesisin nasıl çalıştırılacağı konusunda ivedilikle karar alarak hizmete açılması gerekmektedir. Halkımızın ve buraya yardım yapan vatandaşlarımızın da talebi bu yöndedir. İlçemiz ve kırsal mahallelerinde yalnız ve bakıma muhtaç yaşlılarımız da ümitle beklemektedirler.

Geç kalındığında bin bir emekle yapılan bu tesis çürümeye terk edilmiş olacaktır. Aksi takdirde bunun vebalini kimse kaldıramaz. Unutulmamalıdır ki buranın açılmasının bekleyen büyük sıkıntı içinde yaşayan onlarca insanımız bir ümitle beklemektedir.

Bu ulvi hizmete maddi ve manevi katkıda bulunan sivil toplum örgütlerine ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca bu derneğin kurulmasına vesile olan kurucu üyelere ve bu süreçte hizmetin tamamlanması için caba gösteren yönetim kurulu üyelerine halkımız adına şükranlarımı sunarım" 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Nisan 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:18
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:39
Yatsı 21:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@