banner863

banner871

banner872

banner873

banner878

banner867

banner874

banner875

banner876

banner766

Ektaş: Vatandaşlar bu kışı çamursuz tozsuz geçirecek

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Ektaş, Sivrihisar İlçe Başkan Vekili Hüseyin Cantaş ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sivrihisar’da Büyükşehir Belediyesince başlatılan asfalt alt temel çalışmalarını yerinde inceledi.

Sivrihisar 02.10.2020, 12:50 03.10.2020, 14:27

İl Başkanı Mehmet Ektaş, yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklama da şu ifadelere yer verdi;

“Sivrihisar ilçemize doğalgaz temini için 2017 yılında başlatılan boru hattı ve diğer tesis inşaatları nedeniyle,  İlçe Belediyesinin sorumluluğunda olan tüm cadde ve sokaklarda olduğu gibi Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olan İsmet Atiilla Caddesi de kazılmıştı. Bu nedenle yaklaşık 3 yıldır, caddeyi kullanan vatandaşlarımız ile cadde civarında ikamet eden vatandaşlarımız büyük zorluklarla karşı karşıya kalmışlardı. 

ESKİ, TELEKOM, OEDAŞ, Sivrihisar Belediyesi, ESGAZ gibi altyapı yatırımcısı kuruluşlarımızın cadde üzerinde ve kenarında yapmaları gereken altyapı yenileme çalışmalarını beklemek zorunda kalan Büyükşehir Belediyemiz, yaklaşık 1 ay önce yaptığımız görüşmelere büyük bir ilgi ve özenle yaklaştı. 

İsmet Atilla Bulvarını kullanan vatandaşlarımızın sorunlarını anlatmak için yaptığımız görüşmede Sayın Yılmaz Büyükerşen, hemen yetkilileri toplayarak sorunun yağışlar başlamadan çözülmesi için talimat verdi.

Verilen talimatın üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen, altyapı yatırımcısı kuruluşlarla yapılan görüşmeler sonrası eksik işlerin hemen tamamlattırılıp caddenin  asfalt temeli için çalışmaların başlanılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Çalışma planı konusunda  bilgi aldığımız şantiye görevlisi arkadaşlarımız, çalışmanın 15 gün içinde tamamlanmasının planlandığı belirttiler. Yani, 15 gün sonra Büyükşehir Belediyemiz sorumluluğunda olan İsmet Atilla Caddesini kullanan ve civarında oturan vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak, bu kışı çamursuz, tozsuz geçirecekler.

Sorunu çözmek için büyük bir duyarlılık gösteren ve kısa zamanda çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediyesi Başkanmız Sayın Yılmaz Büyükerşen’e  ve ekibine teşekkür ediyorum, burada çalışan ekibimize de kolaylıklar diliyorum."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:47
İkindi 15:40
Akşam 18:07
Yatsı 19:26
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@