alexa

banner912

banner766

Şenocak'tan Yüzügüllü'ye teşekkür belgesi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından Atabetül Hakayık’ın basılışının 100’üncü yıl dönümü adına düzenlenen 10’uncu Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu'nda Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü'ye vermiş olduğu destekler dolayısı ile teşekkür belgesi takdim edildi.

Sivrihisar 18.10.2018, 15:15 09.01.2020, 03:38 ABONE OL: google news
Şenocak'tan Yüzügüllü'ye teşekkür belgesi

Düzenlenen programda Sivrihisar'da yetişmiş Türk Kültürü ve Türk Diline Hizmet Eden Önemli Şahsiyetler Nasreddin Hoca, Hızır Bey, Sinan Paşa ve Mehmet Kaplan'a değinildi. Katılımcılara Sivrihisar tanıtıldı. Programa Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Gürer Gülsevin, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. M. Öcal Oğuz, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf, Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Ferruh Ağaca ve çok sayıda akademisyen katıldı. 

Gerçekleştirilen programda Başkan Yüzügüllü ''Sivrihisar Belediyesi olarak, Osmangazi Üniversitesinin, Atabetül Hakayık’ın basılışının 100’üncü yıl dönümü adına düzenlemiş olduğu 10’uncu Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumunda bulunmaktan mutlu ve gururluyuz. Eskişehir’in en önemli kültür ve edebiyat merkezi Sivrihisar’dır. Sivrihisar, Türk kültürü ve Türk diline hizmet eden önemli şahsiyetlerin yetiştiği, toplumsal değerlerine, kültürüne ve diline daima sahip çıkmış ulemalar diyarıdır. Sivrihisar tarih süresince pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Gelenek ve görenekleri ile yerel dilinde barındırdığı özlü sözleri, deyimleri, yöresel yemekleri, el sanatları ve yetiştirdiği kutup şahsiyetleri ile bir kültür hazinesidir. Nasreddin Hoca’sı, Yunus Emre’si, Sinan Paşa’sı, Hızır Bey’i, Mehmet Kaplan’ı, alim, bilgin ve bilim adamları, evliyaları, tarihi eserleri ve müzeleri ile medeniyetlerin kesişme noktası olan Sivrihisar’a tüm misafirlerimizi bekliyoruz. Türk Dili ve Edebiyatına hizmet eden böyle bir sempozyumda sizleri ağırlamaktan onur duydum. Başta kıymetli akademisyenlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:43
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@